ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خشک شدن تالاب‌ها عامل اصلی گسترش گردو غبار

خشک شدن تالاب‌ها عامل اصلی گسترش گردو غبار

باشگاه خبرنگاران/ عضو کمیسیون انرژی گفت: با خشک شدن تالاب‌های هورالعظیم و گسترش شوره‌زارها این مناطق تبدیل به کانون‌هایی برای گرد وغبار شده است.

حبیب آقاجری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: متاسفانه شرایط تالاب هورالعظیم و هورهای دیگر در خوزستان ناگوار است که از دلایل آن می‌توان از دخالت انسان در طبیعت، خشکسالی‌های اخیر، آبیاری سنتی در حوزه کشاورزی و ساخت سدهای گوناگون بر روی آب ورودی اشاره کرد.وی در ادامه اظهار داشت: با خشک شدن تالاب‌های و گسترش وسعت شوره‌زارها این منطقه به کانونی برای گرد و خاک برای استان و تغییر شرایط اقلیمی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: علاوه بر تالاب هورالعظیم، تالاب شادگان نیز با همین مشکل رو به رو است و در کنار آنها با خشک شدن رودخانه‌های فصلی شرایط برای این استان دشوار شده است.
آقاجری تصریح کرد: وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای بهبود شرایط محدودیت‌های کشت متنوعی را برای کشاورزان اعمال کرده است که این اتفاق خود نارضایتی کشاورزان را به دنبال داشته است.وی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس برای بهبود شرایط تالاب‌های کشور اعتبار ویژه‌ای را تخصیص داده و به دنبال آن پیگیری‌های را انجام می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده