خشک شدن تالاب‌ها عامل اصلی گسترش گردو غبار

خشک شدن تالاب‌ها عامل اصلی گسترش گردو غبار

باشگاه خبرنگاران/ عضو کمیسیون انرژی گفت: با خشک شدن تالاب‌های هورالعظیم و گسترش شوره‌زارها این مناطق تبدیل به کانون‌هایی برای گرد وغبار شده است.

حبیب آقاجری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: متاسفانه شرایط تالاب هورالعظیم و هورهای دیگر در خوزستان ناگوار است که از دلایل آن می‌توان از دخالت انسان در طبیعت، خشکسالی‌های اخیر، آبیاری سنتی در حوزه کشاورزی و ساخت سدهای گوناگون بر روی آب ورودی اشاره کرد.وی در ادامه اظهار داشت: با خشک شدن تالاب‌های و گسترش وسعت شوره‌زارها این منطقه به کانونی برای گرد و خاک برای استان و تغییر شرایط اقلیمی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: علاوه بر تالاب هورالعظیم، تالاب شادگان نیز با همین مشکل رو به رو است و در کنار آنها با خشک شدن رودخانه‌های فصلی شرایط برای این استان دشوار شده است.
آقاجری تصریح کرد: وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای بهبود شرایط محدودیت‌های کشت متنوعی را برای کشاورزان اعمال کرده است که این اتفاق خود نارضایتی کشاورزان را به دنبال داشته است.وی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس برای بهبود شرایط تالاب‌های کشور اعتبار ویژه‌ای را تخصیص داده و به دنبال آن پیگیری‌های را انجام می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خشک شدن تالاب‌ها عامل اصلی گسترش گردو غبار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X