ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کردستان عراق خواستار کمک ایران برای مقابله با حملات شیمیایی داعش شد

کردستان عراق خواستار کمک ایران برای مقابله با حملات شیمیایی داعش شد

ایرنا/ مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان عراق، تهدیدهای شیمیایی داعش را جدی توصیف کرد وخواهان کمک جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با این تهدیدها شد.
فلاح مصطفی مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان عراق درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا دراربیل، تهدیدات شیمیایی داعش را جدی خواند و تاکید کرد اقلیم کردستان عراق ازکمک جمهوری اسلامی ایران دراین زمینه استقبال می کند. وی که بعد ازدیدار با مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با خبرنگار ایرنا صحبت می کرد اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از دوستان ما بوده وازهرگونه پیشرفتی دراین روابط استقبال می کنیم.
فلاح مصطفی گفت: همانگونه که شورای امنیت اقلیم اعلام کرده است تهدید استفاده داعش ازتجهیزات شیمیایی جدی است وما ازهمه دوستانمان می خواهیم که دراین زمینه نیز کمک رسان کردها باشند.
مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان عراق افزود : جمهوری اسلامی ایران تجربه بالایی درمبارزه با سلاح های شیمیایی دارد وچون گذشته علاقمندیم دراین زمینه نیز به ما کمک کند.
وی درارتباط با دیدارش با مشاور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: در این دیدار که در اربیل انجام شد روابط فیمابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دو طرف اراده جدی خود را برای توسعه روابط مورد تاکید قرار دادند.
استفاده مکرر داعش از سلاح های شیمیایی درمحورهای درگیری با پیشمرگان کرد، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق را ناچار به واکنش کرد، بطوری که در بیانیه ای خواهان کمک به تجهیز نیروهای پیشمرگه به تجهیزات ضد شیمیایی شده است.
گروه تروریستی داعش که از هنگام اشغال بخش های بزرگی از خاک عراق در بهار سال گذشته بارها نیروهای عراقی را مورد حمله شیمیایی قرار داده، اخیرا با این سلاح به نیروهای پیشمرگه کرد نیز حمله می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X