ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روسیه: به تحریم اتحادیه اروپا ادامه می‌دهیم

روسیه: به تحریم اتحادیه اروپا ادامه می‌دهیم

ایرنا/ به دنبال تصمیم نمایندگان دائمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تمدید تحریم های ضدروسی ،وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای هشدار داد در صورت تمدید این تحریم ها، مسکو به تحریم کشورهای اروپایی ادامه خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: مدت اعتبار فهرست تحریم های روسیه در مورد اتباع کشورهای اروپایی به اقدامات بروکسل ارتباط دارد.
کمیته نمایندگان دائمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تصمیم به تمدید تحریم ها در مورد اتباع، مقام ها و افراد حقوقی روسیه و اوکراین تا ماه مارس سال 2016 گرفت.
افراد تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا متهم به نقض تمامیت ارضی و حق حاکمیت اوکراین شده اند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود گفته است: تاریخ اعتبار فهرست اتباع اروپایی مشمول تحریم های روسیه که در پاسخ به اقدامات بروکسل تنظیم شده است به اقدامات مربوطه اتحادیه اروپا بستگی دارد.
در بیانیه آمده است: نیازی به تمدید مدت اعتبار تحریم ها در مورد اتحادیه اروپا نداریم و این تحریم ها تا زمانی که تدابیر محدود کننده در مورد روسیه لغو نشود حفظ خواهد شد.
بروکسل روز 22 ماه ژوئن گذشته بسته تحریم های اقتصادی را در مورد روسیه برای شش ماه دیگر تمدید کرد.
اتحادیه اروپا در پیروی از سیاست های آمریکا در مورد روسیه، از یک و نیم سال پیش چند بسته تحریم های اقتصادی و مالی و نیز تحریم در مورد گروهی از مقامها و شهروندان روس اعمال کرده است.
این تحریم ها در رابطه با اقدامات و سیاست های روسیه در مورد اوکراین اعمال شده است و مسکو هم در پاسخ به این اقدامات علیه خود، تحریم هایی را در مورد اتحادیه اروپا و آمریکا وضع و به اجرا گذاشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X