ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسانه غربی: نظامی سرکوبگرتر از مبارک بر مصر حکومت می‌کند

رسانه غربی: نظامی سرکوبگرتر از مبارک بر مصر حکومت می‌کند

تسنیم/ روزنامه انگلیسی با پرداختن به بهار عربی در مصر نوشت نظام السیسی سرکوبگر از نظام مبارک است.

روزنامه ساندی تلگراف در مقاله ای در شماره امروز خود به قلم مجدی سمعان و ریچارد اسپنسر با عنوان "خاموشی صدای اعتراض در مصر" نوشت: یکی از دستاوردهایی که مصری ها فکر می کردند در جریان انقلاب خود در میدان التحریر شهر قاهره به آن دست یافته اند، حق برگشت ناپذیر اعتراض و تظاهرات بود.

این روزنامه افزود: صدها معترض در قیام مردمی علیه حسنی مبارک رئیس جمهور سابق مصر که از 25 ژانویه پنج سال پیش شروع شد، کشته شدند.

به نوشته ساندی تلگراف، جوانان خشمگین با انقلاب خویش قلب های جهان را به حرکت واداشتند اما خانواده محمود محمد حسین نظر کاملا متضادی دارد. محمود 18 سال داشت که دو سال پیش در سالروز انقلاب بازداشت شد زیرا پیراهنی به تن داشت که روی آن نوشته شده بود "میهنی بدون شکنجه".

به نوشته این روزنامه، باوجود اینکه این عبارت "جنجال برانگیز نیست" اما محمود محمد بازداشت شد و تاکنون مسئولان مصری علل بازداشت وی را بازگو نکرده اند و وی در طول دو سال گذشته بدون هرگونه تفهیم اتهام یا حضور در دادگاه از این زندان به آن زندان برده شده است.

طارق برادر محمود به روزنامه ساندی تلگراف گفت: محمود در زندان بزرگ می شود و احساس می کند که دیگر کسی او را به یاد نمی آورد.

این روزنامه افزود: "با گذشت پنج سال از انقلاب، مصر همچنان مدعی است که یک کشور دموکراتیک است اما بعد از"کودتای" سال 2013 میلادی علیه دولت منتخب اخوان المسلمین، یک نظامی دیگر با مشت آهنینی شدیدتر از مشت مبارک، بر مصر حکومت می کند.

روزنامه ساندی تلگراف خاطرنشان کرد: ژنرال عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر دهها هزار نفر از اعضای اخوان المسلمین و فعالان لیبرال را بازداشت کرده است.

این روزنامه به نقل از گزارش سازمان عفو بین الملل به مناسبت پنچمین سالگرد انقلاب 25 ژانویه در مصر نوشت: مصر در بحران گسترده حقوق بشری غرق شده است و امیدها برای اینکه انقلاب 25 ژانویه سرآغاز دوره جدیدی از اصلاحات و احترام به حقوق بشر باشد، به طور کلی از بین رفته است.

به نوشته ساندی تلگراف، نظام عبدالفتاح السیسی موفق شد که حمایت غرب و روسیه را کسب کند و خودش را به عنوان هم پیمانی اصلی علیه گروه داعش معرفی کند که شاخه ای از آن در صحرای سینا فعالیت می کند.

این روزنامه نوشت: در ماه جاری، اولین پارلمان در مصر بعد از عزل محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر انتخاب شد که مملو از طرفداران و حامیان السیسی است.

روزنامه ساندی تلگراف در پایان نوشت: آینده مصر بستگی به این دارد که آیا السیسی خواهد توانست پایه های حکومت خود را از طریق حلقه حامیان خود که حتی در محافل ارتش نیز تنگ تر می شود، محکم کند یا اینکه مشت خود را اندکی باز خواهند کرد؛ بدون اینکه حکومتش تهدید شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده