ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر اقتصاد: 60 درصد از سیاست‌های خروج از رکود دولت اجرایی شد

معاون وزیر اقتصاد: 60 درصد از سیاست‌های خروج از رکود دولت اجرایی شد

ایرنا/ معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی از اجرایی شدن 60 درصد از سیاست های خروج از رکود و تحریک تقاضا خبر داد و گفت: همچنین برای افزایش سرمایه گذاری خارجی در کشور لکه های سرمایه گذاری مشخص و به سرمایه گذاران خارجی معرفی خواهد شد.
شاپور محمدی روز یکشنبه در یک نشست خبری به مناسبت آغاز دهه فجر در روزهای آینده در وزارت امور اقتصادی و دارایی، افزود: سیاست های خروج از رکود در بخش گمرک، تامین سرمایه در گردش و برخی از دستگاه های دیگر پیگیری مناسبی شده است.
وی با بیان اینکه گفته می شود بخش خصوصی نیاز به نقدینگی دارد، اظهارداشت: البته برخی از بخش ها بخش خصوصی با کمبود نقدینگی مواجه اند؛ به همین دلیل باید به انحراف منابع در کشور توجه ویژه شود.
وی ادامه داد: در بخش سرمایه در گردش بنگاه ها، نیز سیاست هایی ارائه شده است که به خط تولید و منابع مورد نظر آن کمک می کند.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان امور مالیاتی و همچنین بانک ها گفت: کاهش نرخ ذخیره قانونی، توسعه بازار بین بانکی و افزایش حجم معاملات آن قابل توجه بوده به نحوی که نرخ بازار بین بانکی کاهش یافته و امیدواریم این امر به کاهش نرخ تامین مالی در کشور منجر شود.
محمدی تاکید کرد: در بخش تحریک تقاضا نیز دامنه سیاست ها از مواردی که تاکنون اجرا شده گسترده تر است و به همین دلیل شاهد رونق و حرکت های بیشتر در اقتصاد خواهیم بود.

** لکه های سرمایه های گذاری خارجی در کشور مشخص می شود
معاون وزیر اقتصاد از ایجاد لکه های سرمایه گذاری خارجی در کشور خبر داد و گفت: با ایجاد این لکه ها، سرمایه گذار نیازی به دریافت مجوز ندارد و به راحتی می تواند در زمینه فعالیت کند.
به گفته وی، در استان زنجان تلاش شده این لکه های سرمایه گذاری ایجاد شود؛ همچنین قرار است در سایر استان ها نیز در این زمینه اقداماتی انجام شود تا میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور افزایش یابد.

** رتبه محیط کسب و کار 118 است
این مقام مسئول در ادامه گفت: هر چند در آغاز فعالیت دولت یازدهم رتبه محیط کسب و کار کشور 152 بود اما با بهبود 34 پله ای به رتبه 118 کاهش یافته و این امر نشان از بهبود فضای کسب و کار و امکان جذب سرمایه گذاری خارجی است.
وی ادامه داد: در همین زمینه علاوه بر 10 شاخصی که برای بهبود فضای کسب و کار توسط بانک جهانی تعیین شده، بیش از دو هزار مجوز در بخش های مختلف اقتصادی کشور مشخص شده و قرار است 400 مورد آن توسط وزارت جهاد کشاورزی، سازمان بورس، اوراق بهادار و وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف شود که امیدواریم این فرایند در سایر بخش ها نیز ادامه یابد.

** تعیین تکلیف 40 هزار میلیارد ریال بدهی فعالان اقتصادی به حساب ذخیره ارزی
محمدی از تعیین تکلیف 40 میلیارد ریال از بدهی های فعالان اقتصادی به حساب ذخیره ارزش خبر داد و گفت: این امر همسو با اجرای قانون رفع موانع تولید انجام شد؛ ضمن اینکه آیین نامه و اساسنامه های مربوط به این قانون نیز توسط معاونت اقتصادی آماده و به دولت ارائه شده است.
وی همچنین از انتشار 70 تا 80 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی خبر داد و گفت: این اوراق با همکاری خزانه داری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی منتشر شده و آماده تسلیم به طلبکاران دولت است.
وی با بیان اینکه ساماندهی بدهی و تعیین تکلیف آن در دستور کار دولت قرار دارد، افزود: البته این بدهی ها مربوط به گذشته است و دولت بدهی جدیدی ایجاد نمی کند زیرا طرح جدید عمرانی در دستور کار دولت نیست و فقط طرح های نیمه تمام در حال اتمال است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده