ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«بن‌کاردین»، دموکرات ارشد سنا با «برجام» اعلام مخالفت کرد

«بن‌کاردین»، دموکرات ارشد سنا با «برجام» اعلام مخالفت کرد

فارس/ یک سناتور دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس سنا اعلام کرد در رأی‌گیری ماه آینده درباره «برجام» به آن رأی مخالف خواهد داد؛ او سومین سناتور دموکرات مخالف «برجام» در برابر 38 قانونگذار حامی این توافق است.

«کاردین» روز جمعه در گفت‌وگو با روزنامه «بالتیمور سان» ضمن اعلام این خبر نگرانی از نظام باززرسی‌های موجود در سند «برجام» و دشواری‌های اعمال مجدد تحریم‌ها در صورت عدم پایبندی ایران به توافقنامه را دلیل این تصمیم خود اعلام کرد.

نمایندگان کنگره آمریکا به موجب قانونی که در اردیبهشت‌ماه سال جاری به امضای باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا رسید از حق نظارت استصوابی بر سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 برخوردار شده‌اند.

اوباما اعلام کرده مصوبه احتمالی نمایندگان کنگره در رد «برجام» را به موجب اختیاراتش وتو خواهد کرد. دو مجلس آمریکا (مجلس نمایندگان و سنا) در صورت کسب دو سوم آرا می‌توانند وتوی اوباما را باطل کنند.

مجلس سنا با اعلام حمایت 37 سناتور و گذر از 34 نماینده مورد نیاز برای تضمین ماندگاری وتوی اوباما در برابر رد احتمالی توافق هسته‌ای اکنون به حمایت 4 سناتور دیگر نیاز دارد تا بتواند با استفاده از یک ترفند قانونی موسوم به «فیلی‌باستر» رئیس‌جمهور را حتی از استفاده از وتو بی‌نیاز کند.

مطابق این ترفند قانونی، در صورتی که تعداد نمایندگان دموکرات حامی «برجام» به 41 نفر برسد، رهبر دموکرات‌های سنا می‌تواند دستوری را صادر کند که به موجب آن نمایندگان دموکرات تعمداً بحث درباره این سند را تا زمان سر رسید مهلت قانونی رأی‌گیری اطناب می‌دهند و عملاً رأی‌گیری درباره آن را غیرممکن می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده