ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تیم ملی شنا در مجارستان اردو می زند

محسن سمیعی نژاد روز جمعه در کلینیک تخصصی شنا در شهر سرعین استان اردبیل با اشاره به اینکه اردونشینان رکودهای نزدیکی به هم دارند، افزود: آمادگی شناگران روز به روز بیشتر می شود و امید می رود تیم ملی بتواند با پنج یا 6 ورزشکار در بازی های المیپک ریو حضور یابد.
وی همچنین از اعزام تیم واترپلوی کشورمان به مسابقه های چند جانبه گرجستان در خرداد ماه خبر داد و بیان کرد: تیم ملی واترپلوی کشورمان نیز در آمادگی مطلوبی بسر می برد.
سمیعی نژاد با اشاره به افزایش علاقمندان به رشته شنا در کشور اظهار کرد: اکنون 150 هزار ورزشکار سازمان یافته و تحت پوشش بیمه ورزشی در رشته شنا و ورزش های آبی در کشور فعالیت می کنند و ما در پی افزایش این تعداد هستیم.
وی با اشاره به اینکه باید ورزش بویژه در رشته های پایه در کشور رایگان باشد؛ اضافه کرد: واگذاری مکان های ورزشی به بخش خصوصی بویژه به افرادی که تخصصی به موضوع ورزش نگاه نمی کنند مانعی در راستای همگانی شدن و توسعه ورزش قهرمانی است.
وی اظهار کرد: با اینکه موضوع واگذاری مکان های ورزشی مصوبه مجلس است ولی معتقدم که بخش خصوصی از ظرفیت مناسب برای همگانی کردن ورزش در جهت سلامت جامعه برخودار نیست.
به گفته وی اگر خواستار قهرمان پروری در ورزش هستیم نباید بیش از حد به موضوع درآمدزایی از طریق ورزش حساس باشیم، نمی شود هم بدنبال قهرمانی بود و هم از طریق ورزش درآمدزایی کرد.
وی گفت: بسیاری از استعدادهای ناب ورزشی بویژه در سنین پایه به خاطر نداشتن توان مالی نمی توانند از امکانات ورزشی و مکان های پولی استفاده کنند و به این علت استعدادهای ورزشی در کشور ناشناخته مانده و هدر می رود.
وی ابراز امیدورای کرد که مجلس دهم در زمینه رایگان کردن ورزش با هدف تامین سلامت عمومی جامعه راهکاری ارایه دهد و نگاهی همانند بهداشت و درمان به حوزه ورزش داشته باشد.
نایب رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به برگزاری کلینیک تخصصی شنا در شهر سرعین گفت: در این نشست سه روزه روسای هیات، مربیان و ورزشکاران 28 استان کشور حضور دارند.
در این کلینیک آخرین یافته های علمی و تخصصصی در رشته شنا به شرکت کنندگان ارائه می شود.
2077/6130/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X