ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییر رشته دانشجویان به تشخیص مدیران دانشگاه!

تغییر رشته دانشجویان به تشخیص مدیران دانشگاه!

تابناک/ مدیران واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در اقدامی عجیب، بی سابقه و حتی برخلاف روال جاری در عالی ترین مرجع آموزش عالی در کشور، رشته MBA که از زیرمجموعه های دانشکده مدیریت است را به دانشکده فنی مهندسی انتقال دادند تا موجب شکل گیری ابهامات فراوان شده و دانشجویان این رشته را سرگردان کنند.

وقتی برای مسئولان دانشگاه موضوعات تخصصی تا این حد پیش افتاده تلقی می شود که رشته دانشجویان را بی اطلاع ایشان تغییر می دهند، از آنهایی که آکادمیک فکر نمی کنند و از مسایل دانشگاهی دورند، چه توقعی می توان داشت؟

به گزارش تابناک، مدیران واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در اقدامی عجیب، بی سابقه و حتی برخلاف روال جاری در عالی ترین مرجع آموزش عالی در کشور، رشته MBA که از زیرمجموعه های دانشکده مدیریت است را به دانشکده فنی مهندسی انتقال دادند تا موجب شکل گیری ابهامات فراوان شده و دانشجویان این رشته را سرگردان کنند.بر اساس این تصمیم نوظهور، قرار است دانشجویان این رشته در تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته، از این به بعد در دانشکده فنی مهندسی به ادامه تحصیل ادامه دهند و رشته تحصیلی شان به جای ام بی ای، با مدیریت کسب و کار جایگزین شود؛ در حالی که در اعمال این تغییرات هیچ گونه رایزنی ای با این دانشجویان صورت نگرفته و از ایشان کسب اجازه نشده است.

بدین ترتیب ناگفته پیداست که علاوه بر ایجاد سردرگمی در این دسته دانشجویان، تغییرات عجیب اعمال شده موجب بروز اعتراضاتی شده و واکنش هایی به همراه داشته است، هرچند این اعتراضات تاکنون راه به جایی نبرده و به در بسته خورده و حتی از آن بدتر، باواکنش تند مدیران مواجه شده است.این اتفاق در حالی رخ می دهد که حدود پانصد دانشجویی که در این رشته به تحصیل مشغول هستند، در رشته ام بی ای ثبت نام نموده و دو یا چند ترم از تحصیلشان در این رشته می گذرد؛ هرچند اگر صرفا در این رشته پذیرفته شده و ثبت نام کرده باشند هم نمی توان بی کسب اجازه ایشان رشته تحصیلی شان را تغییر داد و به نظر می رسد چنین تصمیمی اشکالات قانونی زیادی داشته باشد.

ماجرا زمانی عجیب تر می شود که بدانیم مدیران داشگاه الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی، همزمان با اعلام این تصمیم و مجبور کردن دانشجویان ام بی ای به تحصیل در رشته ای دیگر که البته دلایل آن هم اعلام نشده، فردی با تحصیلات مهندسی صنایع را برای مدیریت این گروه برگزیدند تا نشان دهند که اصولا مسایل تخصصی برایشان اهمیت چندانی ندارد.شنیده ها حاکی است این مجموعه اقدامات شایبه برانگیز با اعتراض‌ عده ای از اساتید قدیمی این رشته مواجه شده و برخی از ایشان را مجاب نموده که از سمت های خود استفاده دهند و حتی شنیده می شود به برکناری چند تن از ایشان از کار هم گره خورده است.

جالب اینکه می بینیم همه این اتفاقات حاشیه ساز و بی پشتوانه در حالی رخ داده که مسیولان درباره چرایی این تغییرات توضیح نداده اند و با توجه به توجه دانشگاه آزاد اسلامی به سلایق مردم در تعیین ظرفیت رشته های مختلف تحصیلی، به نظر می رسد که اصل مشتری مداری را هم در نظر نگرفته اند!اینجاست که این اقدام شایبه برانگیز می شود و این سوال را به وجود می آورد که براستی چه عاملی موجب شده مدیران این دانشگاه پیه تخلفاتی از جمله تغییر مدرک پس از ثبت نام و استفاده از افراد غیر متخصص در حوزه های آموزشی را به تن خود مالیده، اعتراض دانشجویان و اساتید را به جان خریده و کاری انجام دهند که نمی توان هیچ فایده ای برای انجامش متصور شد؟!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده