ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سی و هشتمین سناتور دموکرات تا ساعتی دیگر حمایتش را از «برجام» اعلام می‌کند

سی و هشتمین سناتور دموکرات تا ساعتی دیگر حمایتش را از «برجام» اعلام می‌کند

فارس/ قانونگذار دموکرات ایالت «کلرادو» در مجلس سنا تا ساعاتی دیگر حمایت خود را از نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اعلام می‌کند؛ او سی و هشتمین سناتور حامی توافق خواهد بود.

روزنامه «دنور پست» در خبری اختصاصی گزارش داده «مایکل بنت»، قانونگذار ایالت «کلرادو» تا ساعاتی دیگر حمایت خود را از «برجام» اعلام خواهد کرد تا سی و هشتمین سناتور حامی توافق هسته‌ای لقب بگیرد.

پیش از این سی و هفت سناتور دموکرات اعلام کرده‌اند در رأی‌گیری ماه سپتامبر با رأی مخالف به قطعنامه رد توافق هسته‌ای ایران حمایت خود را از سند «برجام» اعلام خواهند کرد.

نمایندگان کنگره آمریکا به موجب قانونی که در اردیبهشت‌ماه سال جاری به امضای باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا رسید از حق نظارت استصوابی بر سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 برخوردار شده‌اند.

اوباما اعلام کرده مصوبه احتمالی نمایندگان کنگره در رد «برجام» را به موجب اختیاراتش وتو خواهد کرد. دو مجلس آمریکا (مجلس نمایندگان و سنا) در صورت کسب دو سوم آرا می‌توانند وتوی اوباما را باطل کنند.

مجلس سنا با اعلام حمایت 37 سناتور و گذر از 34 نماینده مورد نیاز برای تضمین ماندگاری وتوی اوباما در برابر رد احتمالی توافق هسته‌ای اکنون به حمایت 4 سناتور دیگر نیاز دارد تا بتواند با استفاده از یک ترفند قانونی موسوم به «فیلی‌باستر» رئیس‌جمهور را حتی از استفاده از وتو بی‌نیاز کند.

مطابق این ترفند قانونی، در صورتی که تعداد نمایندگان دموکرات حامی «برجام» به 41 نفر برسد، رهبر دموکرات‌های سنا می‌تواند دستوری را صادر کند که به موجب آن نمایندگان دموکرات تعمداً بحث درباره این سند را تا زمان سر رسید مهلت قانونی رأی‌گیری اطناب می‌دهند و عملاً رأی‌گیری درباره آن را غیرممکن می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده