ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراقچی: نوسازی راکتور اراک مشروط به بسته‌شدن پرونده PMD است

عراقچی: نوسازی راکتور اراک مشروط به بسته‌شدن پرونده PMD است

خانه ملت/ معاون وزیر امور خارجه از بسته شدن پرونده (PMD) تا یک ماه و نیم آینده خبر داد و گفت: هرگونه مدلسازی در اراک بعد از بسته شدن پرونده (PMD) توسط شورای حکام صورت خواهد گرفت.

سید عباس عراقچی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا نوسازی و طراحی راکتور اراک مشروط به بسته شدن (PMD)است، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری هرگونه مدلسازی در اراک بعد از بسته شدن پرونده (PMD) توسط شورای حکام صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: البته باید توجه داشت باید مقدمات لازم از جهت تدوین یا به اصطلاح تهیه قراردادهای مربوطه قبلا انجام شود اما هیچ کارعملیاتی تا زمان بسته شدن(PMD) انجام نمی شود.

پرونده (PMD) تا یک ماه و نیم آینده باید بسته شود

عراقچی درباره زمان بسته شدن پرونده (PMD) گفت: بعد از ارائه گزارش آژانس که مقرر شده تا 15 دسامبر گزارش داده شود، شورای حکام تشکیل جلسه خواهد داد و امیدواریم پرونده را ببندد، بنابراین احساس می کنیم باید تا یک ماه و نیم آینده پرونده (PMD) باید بسته شود.

تشکر از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با وزیر خارجه و سفرا

معاون وزیر امور خارجه با تشکر از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار ایشان با وزیر خارجه، سفرا و کاردان جمهوری اسلامی ایران گفت: عملکرد وزارت خارجه براساس رهنمودهای ارزشمند و حکمیانه مقام معظم رهبری نسبت به سیاست های خارجی خواهد بود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده