ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خلاصی از شر بوهای بد یخچال

خلاصی از شر بوهای بد یخچال

چگونه/ اگر بوی بدی داخل یخچال تان مانده که می خواهید از شر آن خلاص شوید، این چگونه را بخوانید تا دیگر زمانی که در یخچال را باز می کنید، حالتان از بوهای یخچال به هم نخورد و اشتهای خود را از دست ندهید.
تمیزکاری
یخچال را خاموش کنید و از برق بکشید.
تمام مواد غذایی را از یخچال درآورید. موادی که تاریخ مصرف شان گذشته و یاد فاسد شده بودند را دور بریزید.
غذاهایی که می خواهید نگه دارید و امکان دارد یخ شان باز شود را در جایی کاملا خنک قرار دهید تا خراب نشوند.
ترکیبی از جوش شیرین و آب گرم درست کنید. نصف فنجان جوش شیرین را داخل آب گرم حل کنید.
تمام قفسه ها و قسمت هایی که قابل جدا شدن هستند را از یخچال درآورید و آنها را بشویید و بگذارید خشک شوند. سپس تمام قسمت های داخل یخچال را با دستمال پارچه ای تمیز کنید.
ظرفی که آب روی آن می چکد را تمیز کنید. این ظرف در زیر یخچال قرار دارد. مراقب باشید، چرا که این ظرف ممکن است پر از آب کثیف باشد.
از بین بردن بوی بد
ظرفی که از جوش شیرین آماده کرده بودید را داخل یخچال قرار دهید. در یخچال را ببندید تا بو از بین برود. اگر می خواهید هیچ وقت بو داخل یخچال نباشد، ظرف جوش شیرین را همیشه در یخچال نگه دارید و چند ماه یک بار، آن را عوض کنید.
سرکه سفید نیز بوهای بد را از بین می برد. یک ظرف بدون در یا کاسه ای که داخل آن آب و سرکه سفید ریخته اید را داخل یخچال قرار دهید.
با جو نیز می توانید بوهای بد را از بین ببرید. یک کاسه پر از جو را در یخچال قرار دهید.
پودر قهوه خشک را داخل کاسه ای ریخته و داخل یخچال قرار دهید. کاسه را در فضاهای مختلف یخچال جابجا کنید. چند روز طول می کشد تا بوها کاملا از بین بروند.
مقداری ذغال خشک را داخل کاسه عمیق بریزید و آن را داخل یخچال بگذارید.
نکات و هشدارها
بیشتر سعی کنید غذاها را در ظروف دربسته قرار دهید.
هر هفته یخچال را وارسی کنید و غذاهای خراب را از داخل آن دور بریزید.
تمیز کردن یخچال با عصاره وانیل از بین بردن بوی یخچال را تضمین می کند. برای نتیجه بهتر، مقداری پنبه یا پارچه را به عصاره وانیل آغشته کنید و در جایی داخل یخچال قرار دهید.
قسمت های شیشه ای یخچال را با آب گرم تمیز نکنید. تغییر ناگهانی دما، ممکن است سبب شکستن شیشه شود. صبر کنید تا دمای آن ها با دمای اتاق یکی شود و یا از آب ولرم استفاده کنید.
از تمیزکننده های ساینده برای تمیز کردن یخچال استفاده نکنید؛ چون به یخچال آسیب می زنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده