ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار تخم مرغ، برنج، حبوبات، میوه و سبزی‌های تازه گران شد

بازار/ تخم مرغ، برنج، حبوبات، میوه و سبزی‌های تازه گران شد

میزان/ طبق گزارش هفتگی بانک مرکزی منتهی به هشت آبان ماه سال جاری تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه های تازه و سبزی های تازه با افزایش قیمت همراه بوده است.

طبق گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به 8 آبان ماه سال جاری بانک مرکزی، قند و شکر، چای و روغن نباتی، گوشت قرمز و لبنیات بدون تغییر قیمت، گوشت مرغ با کاهش قیمت، تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه های تازه و سبزی های تازه با افزایش قیمت بوده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل ثابت بود. بهای تخم مرغ معادل 0.5 درصد افزایش داشت و شانه ای 7 هزارو 400 و 9 هزار و 500 تومان فروش می رفت.

برنج وحبوبات

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بود. بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 0.1 درصد و 0.3 درصد افزایش یافت.

در گروه حبوب، قیمت نخود، لوبیا سفید و لوبیا قرمز ثابت بود و بهای سایر اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 4.8 درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی ش و خربزه عرضه کمی داشت ولی اقلام این میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز تخم لبنان معادل 0.7 درصد، سیب زرد تخم لبنان 0.5درصد، لیمو شیرین 0.6 درصد و کیوی 12.9 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 33.2 درصد افزایش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت سیب زمینی معادل 1.1 درصد، پیاز یک درصد، لوبیا سبز 1.1 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 17.7 درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و بهای گوشت مرغ معادل 2.5 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X