ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه ۵۵ هزار فقره تسهیلات نوسازی مسکن تا پایان سال

ارائه ۵۵ هزار فقره تسهیلات نوسازی مسکن تا پایان سال

نسیم/ معاون وزیر راه و شهرسازی توجه به بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری را در اولین بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این اقدام مبلغ دو هزار میلیارد ریال برای پرداخت ۵۵ هزار فقره تسهیلات اختصاص پیدا کرد که قرار است این مبلغ تا پایان سال ۹۴ به عنوان تعهدی که دولت یازدهم در ارائه تسهیلات نوسازی داده بود به بانک‌های عامل اعطا شود.

وی ادامه داد: دولت به تعهد خود برای ارائه ۳۰۰ هزار تسهیلات به طور سالانه در برنامه ۶ ساله توسعه عمل کرده است.

محمدسعید ایزدی، با بیان این‌که موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با پرداخت دو هزار میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات مسکن قطعا به خروج مسکن از رکود کمک می‌کند اظهار کرد: دولت تدبیر و امید هفته گذشته به دنبال توجهی که به بحث خروج از رکود داشت با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اولین بسته پیشنهادی در حوزه مسکن را به تسهیلات بهسازی و نوسازی شهری اختصاص داد که پرداخت این تسهیلات تاثیر مثبتی بر بازار مسکن خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: در این اقدام مبلغ دو هزار میلیارد ریال برای پرداخت ۵۵ هزار فقره تسهیلات اختصاص پیدا کرد که قرار است این مبلغ تا پایان سال ۹۴ به عنوان تعهدی که دولت یازدهم در ارائه تسهیلات نوسازی داده بود به بانک‌های عامل اعطا شود.
ایزدی همچنین خبر داد: این ۵۵ هزار فقره تسهیلات به علاوه ۵۰ هزار مورد سال‌های گذشته رقمی بالغ بر یکصد هزار فقره تسهیلات نوسازی را شامل می‌شود که برای شروع سال رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تأکید کرد که با ارائه این دو هزار میلیارد ریال در حقیقت دولت به تعهد خود برای ارائه ۳۰۰ هزار تسهیلات به طور سالانه در برنامه ۶ ساله توسعه عمل کرده است.
طبق مصوبه هیئت وزیران درباره احیای و نوسازی بافت ناکارآمد شهری در سال گذشته که به پیشنهاد مشترک معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد، در اجرای مواد ۱۷۱ و ۱۷۲ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران،-مصوب ۱۳۸۹- و در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، -مصوبه ۱۳۸۷- و قانون حمایت از احیای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و- مصوب ۱۳۸۹- و به منظور احیای نوسازی و بهسازی مسکن در بافت‌های فرسوده، ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیر رسمی و تامین مسکن گروه‌های کم درآمد و زوج‌های جوان تا سقف یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه مشمول تسهیلات می‌شود.
در بخشی از این مصوبه آمده است: «میزان سقف تسهیلات تامین مسکن در کلانشهر‌ها، پانصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) ریال، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت، چهارصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۴۰۰) ریال و سایر شهر‌ها سیصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰۰) ریال است».
همچنین بر اساس این مصوبه، «بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است برای پرداخت تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه هر یک در هر سال به تعداد ۳۰۰ هزار واحد و در مجموع یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه اقدام کند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده