مقام مصری: ترکیه دست از دخالت در امور داخلی ما بردارد

مقام مصری: ترکیه دست از دخالت در امور داخلی ما بردارد

ایرنا/ سخنگوی وزارت خارجه مصر خطاب به مقام های ترکیه ای گفت : شما به جای دخالت در امور داخلی ما بهتر است حقوق شهروندی مردم خود را رعایت کنید و دست از دخالت در امور دیگر کشورها بردارید .

به گزارش پایگاه خبری جریدتی مصر ، احمد ابوزید افزود : سخنان ابراهیم گلین سخنگوی رسمی وزارت خارجه ترکیه در مورد روابط قاهره - آنکارا و همچنین سخنان او در خصوص کودتای نظامی در مصر سخنانی بی ربط است و هیچ تاثیری در داخل کشور ما ندارد زیرا مصر در حال حاضر با گام های استوار به سوی توسعه و رفاه و آسایش مردم و عمل به خواسته های آنان حرکت می کند.
وی در ادامه از مقام های ترکیه ای خواست، دست از دخالت در امور مصر و انکار واقعیت های این کشور بردارند و به جای آن مانع نقض حقوق شهروندان خود در داخل شوند .
سخنگوی وزارت امور خارجه مصر افزود : مقام های ترکیه ای به جای چنین سخنانی باید به فکر شهروندان خود و حقوق آنان باشند و اجازه دهند دانشگاهیان ترکیه و همچنین اقلیت های این کشور که به حاشیه رانده شده اند ، به حقوق خود دست یابند .
تنش ها میان ترکیه و مصر به دنبال برکناری محمد مرسی رییس جمهوری اخوانی سابق مصر از قدرت و روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری کنونی همواره وجود داشته است. آنکارا که یکی از حامیان رئیس جمهور سابق مصر بوده ، همواره از مواضع قاهره انتقاد داشته است .
مقام های ترکیه ای ، عبدالفتاح السیسی را به کودتای نظامی ضد محمد مرسی متهم می کنند و این در حالی است که مقام های مصری این سخنان مقام های ترک را دخالت در امور داخلی خود دانسته و تاکید می کنند که برکناری مرسی در چارچوب تصحیح مسیر انقلاب مردم مصر و توسط خود مردم این کشور صورت گرفته است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام مصری: ترکیه دست از دخالت در امور داخلی ما بردارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X