ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرداخت وام‌های کم‌بهره به شرکت‌های فناوری اطلاعات

پرداخت وام‌های کم‌بهره به شرکت‌های فناوری اطلاعات

ایسنا/ دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: به زودی مراحل سوم و چهارم وام‌های کم‌بهره به شرکت‌های فناوری اطلاعات پرداخت می‌شود و شرکت‌ها می‌توانند آن را دریافت کنند.

صائبه سلوکی با اشاره به پرداخت وام‌های کم‌بهره به شرکت‌های بخش آی.تی اظهار کرد: با توجه به همزمانی دور چهارم نظام صنفی رایانه‌ای کشور با حضور دولت تدبیر و امید و نگاه مثبت این دولت به بخش آی.تی و توسعه این حوزه، بستری فراهم شده تا فعالان این حوزه سبب شده تا سهم مناسبی در زمینه‌های مختلف به آن بخش داده شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای بخش آی.تی و دولت معوق مانده بود که در دولت تدبیر و امید محقق شد، تصریح کرد: تخصیص وام‌های کم‌بهره کمیته وجوه اداره شده به مدت یک سال معطل مانده بود اما خوشبختانه اوایل امسال پرداخت این وام‌ها به بخش زیادی از شرکت‌های در نوبت تخصیص داده شد.

سلوکی با بیان اینکه مرحله دوم این وام از تیرماه آغاز شده و پرداخت می‌شود، عنوان کرد: به‌زودی مراحل سوم و چهارم وام‌های کم‌بهره به شرکت‌های آی.تی پرداخت می‌شود و شرکت‌ها می‌توانند آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه ممیزی این شرکت‌ها و طرح‌های آنها توسط کمیته‌های استانی در دور دوم انجام می‌شود، بیان کرد: اگر طرح استانی داشته باشیم این طرح‌ها در استان‌ها بررسی و نتیجه آن به سازمان فناوری داده می‌شود.

دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین نظام صنفی و صندوق حمایت نیز گفت: تفاهم‌نامه‌ای با صندوق حمایت منعقد شده تا وام‌های کم‌بهره به شرکت‌ها پرداخت شده و ضمانت‌های بانکی که برای همه دوایر دولتی و سازمان‌ها قابل استناد است، صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی بین سازمان نظام صنفی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص جذب متخصصان مقیم خارج از کشور وجود داشته و تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه منعقد شده است، گفت: در صورت بازگشت متخصصان آی.تی مقیم خارج از کشور، نیمی از حقوق ماهانه آنها توسط دولت و مابقی توسط شرکت‌ها پرداخت می‌شود که این امر کمک بسیاری به شرکت‌های آی.تی دارد.

وی صدور مجوز برگزاری الکامپ 21 به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای را یک رویداد مهم در کشور دانست و گفت: 18 هزار متر فضا برای الکامپ در نظر گرفته شده بود متراژ که 3000 متر از آن فضای بیرونی بود اما تقاضای شرکت‌ها بیش از 40 هزار متر بود.

سلوکی با بیان اینکه حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه براساس دو مرحله گزینش انجام شده است، گفت: الکامپ امسال همزمان با نمایشگاه وزارت علوم بوده و تعامل ایجاد شده سبب افزایش فضای الکامپ به 21 هزار متر شد.

دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای کشور بیان کرد: تلاش می‌کنیم همه ظرفیت‌ها را در استان‌ها جذب کرده تا نیازی به حضور متخصصان در خارج از استان‌ها نباشد که این امر به تقویت بنیه علمی شرکت‌ها بستگی دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X