ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایگاه آمریکایی: با وجود اتحاد اسرائیل و عربستان، بازهم ایران قدرت منطقه است

پایگاه آمریکایی: با وجود اتحاد اسرائیل و عربستان، بازهم ایران قدرت منطقه است

جام نیوز/ پایگاه خبری ورلد افرز ژورنال در گزارشی با عنوان "اتحاد کشور های عربی با اسرائیل برای مقابله با ایران" نوشت: با وجود اتحاد اسرائیل و عربستان، بازهم ایران قدرت منطقه است

ورلد افرز ژورنال در این گزارش نوشت: «شاید به طور کامل محسوس نباشد که چرا انتقال کنترل دو جزیره از یک کشور عربی به یک کشور عربی دیگر بتواند به روابط کشور های عربی با اسرائیل تاثیر گذار باشد اما باید گفت همین امر نشان میدهد که روابط کشور های عربی با اسرائیل در حال بهتر شدن است.

گفتنی است که این دو جزیره می تواند نقش یک تنگه مهم را بازی کند و هر کشتی که بخواهد به اسرائیل یا اردن دسترسی پیدا کند باید از این تنگه بگذرد. نکته مهم اینجاست که در سال 1950 با توجه به اختلافات اسرائیل و کشورهای عربی، عربستان به شدت نگران بود که با توجه به ضعف مصر، اسرائیل این دو جزیره مهم را تصاحب کند. اما اکنون دیگر مصر و عربستان نگران نیستند و اسرائیل نیز خواهان جنگ با مصر نیست و عربستان و مصر که از مهمترین کشور های عربی هستند در حال حاضر نگران قدرت نمایی های ایران در منطقه بوده مخصوصا در زمانی که واشنگتن و تهران به توافق مهم هسته ای رسیده اند. با توجه به این موارد بود که مصر کنترل این دو جزیره را به عربستان سپرد.»

این پایگاه خبری افزود: «مجلس کنست و مقامات اسرائیلی نیز از اینکه این دو جزیره به کنترل عربستان رسیده است، ابراز نگرانی نکردند و همه با صراحت از این اتفاق حمایت کردند. عربستان نیز همچنان قادر نیست تا روابط دوستانه خود را با اسرائیل علنی کند، اما در پشت در های بسته عربستان موارد زیادی را آن طور که اسرائیل می خواهد انجام می دهد.»

این پایگاه خبری در پایان نوشت: «البته باید گفت هیچ گاه اسرائیلی ها و عرب ها یکدیگر را دوست نداشته اند و در آینده دوست هم نخواهند داشت و خصومت بین این دو گروه از قدیم بوده است. به نظر می رسد که اسرائیل هم به یک اهرم قدرت در خاورمیانه تبدیل شده است، مخصوصا این اهرم قدرت با متحد شدن اسرائیل با عرب ها بهتر خودنمایی می کند اما باید گفت این ایران است که در منطقه اهرم قدرت است و تهدید اصلی اینجاست که ایران با کشور های عربی متحد شود و همه بخواهند در مورد تهدید بودن یا نبود اسرائیل در منطقه، به این مساله رسیدگی کنند که البته ایران در این تعامل دیپلماتیک خیلی هم موفق نبوده است. اکنون این اسرائیل است که به شدت بدنبال اتحاد با کشور های عربی است و می خواهد در این زمینه به اهرم قدرت تبدیل شود.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X