ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها و ضایعات عروقی مغزی ارائه شد

آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها و ضایعات عروقی مغزی ارائه شد

ایرنا/ آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها، بیماری های مربوط به عروق و رگ های مغزی، ضایعات عروقی مغزی در سومین روز از پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب ارائه شد.
دبیرعلمی پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب گفت: جراحان مغز و اعصاب داخلی و خارجی نتایج دستاوردهای خود را در قالب سخرانی های در این رویداد علمی بیان کردند.
دکتر سید محمد قدسی ادامه داد: بازسازی پیچیده جراحی آنوریسم مغزی، جراحی پیچیده داخل جمجمه در دوران اندوواسکولار، اختلالات شناختی بعد از خونریزی داخل جمجمه، درمان آنوریسم مغزی، آنچه در عمل جراحی ساقه مغز مفید است و توسعه جراحی اختلالات حرکتی از جمله سخنرانی های روز سوم این رویداد علمی است.
وی افزود: پیامد در تحریک عمیق مغزی برای درمان بیماری پارکینسون، عمل جراحی تحریک عمقی مغز در حرکت و اختلالات روانی( بررسی تجربه 10 ساله در دانشگاه علوم پزشکی ایران)و سندرم میاستنیک ایتون – لامبرت از دیگر موضوعات سخنرانی های این سمپوزیوم بود.
قدسی، یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این سمپوزیوم را وضعیت جراحی در قاره افریقا بیان کرد و افزود: وضعیت جراحی مغز و اعصاب در آفریقا وضعیت مناسبی ندارد و در همین راستا پروژه ای تحت عنوان آفریقا 100 در حال اجرا است.
وی ادامه داد: پرفسور سمیعی براساس این پروژه قصد دارند با همکاری و مشارکت افراد ، دانشگاه ها و سازمان ها تعداد 100 پزشکان افریقایی را در رشته جراحی مغز و اعصاب تربیت کند تا آنان در همان مناطق مشغول به کار شوند.
قدسی ، پروژه افریقا 100 را پروژه مهمی و بشردوستانه اعلام کرد و گفت: در برخی از کشورهای افریقایی در ازای هر 10میلیون نفر یک جراح اعصاب دارند.
وی ادامه داد: فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب، پرفسور سمیعی را به عنوان سفیر افریقا تعیین کرد تا این موضوع را تا رسیدن به نتجه مطلوب پیگیری کند.
قدسی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای کمک به پروژه بشردوستانه پذیرای 10 نفر از پزشکان این قاره خواهد شد تا در رشته جراحی مغز و اعصاب مشغول به تحصیل شوند.
پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب جهان به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن اروپایی جراحان مغز و اعصاب، معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲۹ فروردین الی ۳ اردیبهشت سالجاری در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده