آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها و ضایعات عروقی مغزی ارائه شد

آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها و ضایعات عروقی مغزی ارائه شد

ایرنا/ آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها، بیماری های مربوط به عروق و رگ های مغزی، ضایعات عروقی مغزی در سومین روز از پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب ارائه شد.
دبیرعلمی پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب گفت: جراحان مغز و اعصاب داخلی و خارجی نتایج دستاوردهای خود را در قالب سخرانی های در این رویداد علمی بیان کردند.
دکتر سید محمد قدسی ادامه داد: بازسازی پیچیده جراحی آنوریسم مغزی، جراحی پیچیده داخل جمجمه در دوران اندوواسکولار، اختلالات شناختی بعد از خونریزی داخل جمجمه، درمان آنوریسم مغزی، آنچه در عمل جراحی ساقه مغز مفید است و توسعه جراحی اختلالات حرکتی از جمله سخنرانی های روز سوم این رویداد علمی است.
وی افزود: پیامد در تحریک عمیق مغزی برای درمان بیماری پارکینسون، عمل جراحی تحریک عمقی مغز در حرکت و اختلالات روانی( بررسی تجربه 10 ساله در دانشگاه علوم پزشکی ایران)و سندرم میاستنیک ایتون – لامبرت از دیگر موضوعات سخنرانی های این سمپوزیوم بود.
قدسی، یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این سمپوزیوم را وضعیت جراحی در قاره افریقا بیان کرد و افزود: وضعیت جراحی مغز و اعصاب در آفریقا وضعیت مناسبی ندارد و در همین راستا پروژه ای تحت عنوان آفریقا 100 در حال اجرا است.
وی ادامه داد: پرفسور سمیعی براساس این پروژه قصد دارند با همکاری و مشارکت افراد ، دانشگاه ها و سازمان ها تعداد 100 پزشکان افریقایی را در رشته جراحی مغز و اعصاب تربیت کند تا آنان در همان مناطق مشغول به کار شوند.
قدسی ، پروژه افریقا 100 را پروژه مهمی و بشردوستانه اعلام کرد و گفت: در برخی از کشورهای افریقایی در ازای هر 10میلیون نفر یک جراح اعصاب دارند.
وی ادامه داد: فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب، پرفسور سمیعی را به عنوان سفیر افریقا تعیین کرد تا این موضوع را تا رسیدن به نتجه مطلوب پیگیری کند.
قدسی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای کمک به پروژه بشردوستانه پذیرای 10 نفر از پزشکان این قاره خواهد شد تا در رشته جراحی مغز و اعصاب مشغول به تحصیل شوند.
پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب جهان به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن اروپایی جراحان مغز و اعصاب، معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲۹ فروردین الی ۳ اردیبهشت سالجاری در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین دستاوردهای علمی در مورد تومورها و ضایعات عروقی مغزی ارائه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X