تفکر مهدویت عامل پیدایش انقلاب اسلامی و مسئله مهم شیعه است

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری در خطبه های نماز جمعه آشتیان افزود: اندیشه مهدویت در تمامی شریان های انقلاب و دوران های مهم پس از آن جریان دارد.
وی گفت:حاکمیت اسلامی ایران دو بال عاشورا و انتظار را دارد و تکیه بر این فرهنگ های غنی است که سرمایه نرم نظام اسلامی را ایجاد کرده است.
امام جمعه شهرستان آشتیان بیان کرد: شب نیمه شعبان از اعیاد مبارک است که فلسفه عمیقی دارد و باید این تفکر به خوبی در لایه های جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام نیشابوری گفت : جشن های نیمه شعبان نباید با گناه آمیخته شود، مفاهیم بلندی در این مناسبت وجود دارد که به هیچ روی با رفتارهای مبتذل و سخیف نباید اختلاط پیدا کند.
وی با تبریک سالروز سربازان گمنام امام زمان علیه السلام گفت : نیروهای اطلاعات سربازان امام و نظام و ولایت هستند که از ارزش های ناب دفاع کرده و مطیع ولایت هستند.
امام جمعه شهرستان آشتیان گفت: وزارت اطلاعات از موفق ترین سرویس های امنیتی منطقه و دنیا است و امنیت امروز کشور ما مدیون سربازان گمنام امام زمان (ع) است.
حجت الاسلام نیشابوری ادامه داد: وزارت اطلاعات از نفوذ عوامل دشمن جلوگیری می کنند . برخورد وزارت اطلاعات با باندهای منافقین و خرابکاران و مفسدین و شبکه های جاسوسی قابل تقدیر است.
وی گفت: مظلومیت وزارت اطلاعات در این است که به دلیل امنیتی بودن و جلوگیری از سوء استفاده دشمن، امکان بیان تمام عملکرد ها را ندارد.
امام جمعه آشتیان با گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: با فتح خرمشهر دشمن به صلابت و اقتدار و شجاعت رزمندگان اسلام اعتراف کرد و خرمشهر نماد و مظهر ایثار و اخلاص و فداکاری است که در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشد.
وی عنوان کرد: ایستادگی بر اصول و حضور مردم در صحنه عامل فتح خرمشهر بود.
امام جمعه آشتیان بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با علما تهران سه وظیفه مهم شامل هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت افزایی و راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی را مطرح کردند.
حجت الاسلام نیشابوری اظهار کرد: فضای مجازی عرصه جدید زندگی اجتماعی است که تهدید ها و فرصت های فراوان دارد و علما باید فرصت ها و تهدید های آن را بشناسند و با آن مقابله کنند.
6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفکر مهدویت عامل پیدایش انقلاب اسلامی و مسئله مهم شیعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X