ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هنرمندان اردبیلی سنگرهای جشنواره فیلم و فیلمنامه سنگر را فتح کردند

میردولت موسوی مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هفت اثر ارسالی استان در 9 بخش جشنواره نامزد دریافت عناوین برتر در این جشنواره بودند که در نهایت چنجشنبه شب فیلم 'پیرمرد و دوچرخه 'ساخته سلیم معزی جایزه بهترین فیلم بخش داستانی ، انیمیشن ' نوسان' ساخته محسن جعفری جایزه بهترین انیمیشن جشنواره را دریافت نموده و فیلمنامه ' نامه ' نوشته رضا جمالی نیز موفق به دریافت جایزه بهترین فیلمنامه بخش قلم زرین شد .
وی بیان کرد : کاندید فیلم 'پیرمرد و دوچرخه 'ساخته سلیم معزی در بخش بهترین فیلم داستانی جشنواره، کاندید فیلم 'پیرمرد و دوچرخه 'ساخته سلیم معزی در بخش بهترین فیلم کارگردانی جشنواره ، کاندید فیلم 'پل 'ساخته رضا جمالی در بخش بهترین تصویربرداری فیلم داستانی جشنواره ، کاندید فیلم 'عروسی مسلم 'ساخته رضا جمالی در بخش بهترین فیلمنامه فیلم داستانی جشنواره، کاندید فیلم ' نوسان 'ساخته محسن جعفری در بخش بهترین فیلم انیمیشن جشنواره
6 - کاندید فیلم ' نوسان 'ساخته محسن جعفری در بخش بهترین کارگردانی فیلم انیمیشن جشنواره، کاندید فیلمنامه ' به همین سادگی ' نوشته مریم صبوری در بخش بهترین فیلمنامه قلم زرین جشنواره، کاندید فیلمنامه ' نامه ' نوشته رضا جمالی در بخش بهترین فیلمنامه قلم زرین جشنواره و کاندید فیلم 'پیرمرد و دوچرخه 'ساخته سلیم معزی در بخش بهترین تصویربرداری فیلم داستانی جشنواره اثباتی برای حضور درخشان هنرمندان اردبیلی در این جشنواره می باشد.
جشنواره فیلم و فیلمنامه سنگر پنجشنبه شب در فیروزکوه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد .
موسیوی با بیان اینکه سال 95 سال انجمن سینمای جوان است ، افزود : حرکت رو به جلو و افتخارات روز افزون انجمن سینمای جوانان استان اردبیل برکسی پوشیده نبوده و این درخشش بی نظیر همه فعالان فرهنگی در سطع ملی را به تحسین فیلمسازان و عکاسان نخبه اردبیلی وا داشته است.
دبیر منطقه پنج انجمن سینمای جوانان ایران با تقدیر از شهرداری و معاونت فرهنگی آن به جهت برگزاری و حمایت مالی جشنواره ملی فیلم و عکس و فیلمنامه اردبیل ادامه داد : عدم نگاه حرفه ای برخی مسئولان استان به کسب عناوین و تندیس ها و دیپلم های افتخار در جشنواره ها و مجامع فرهنگی هنری توسط هنرمندان ، باعث نگرانی است.
او تاکید کرد که عدم ایجاد فضای مناسب کاری برای نخبگان ممکن است باعث دلسردی هنرمندان افتخار آفرین استان شود. استان نخبه پرور اردبیل بایستی قدر این همه جوانان افتخارآفرین را بداند و با ارج نهادن به فیلمسازان و عکاسان برتر ، زمینه الگو پروری در جامعه را که ما به شدت به آن نیازمندیم فراهم نماید
موسوی از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه بین المللی روح ا... در روز سوم خرداد در مجتمع فدک اردبیل خبر داد و گفت : امروز ویترین هنر استان فیلم کوتاه است و از تخصص سینما که در اشاعه فرهنگ معجزه می کند بایستی اسفاده لازم را برد .
به گفته وی ، بدون شک نام آوران عرصه هنر با اندکی مهربانی مسئولان و حمایت مالی می توانند چیدمان فکری و برنامه های مهندسی شده ی بیگانگان را بر هم بزنند و مهاجمان فرهنگی را سر جای خود نشانند .
6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده