ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخوندی: بنگاهداران فقط از مالک حق کمیسیون بگیرند

آخوندی: بنگاهداران فقط از مالک حق کمیسیون بگیرند

واحد مرکزی خبر/ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تضاد منافع در بنگاه‌های معاملات ملکی و لزوم حذف آن گفت: به دنبال آن هستیم تا قانونی تصویب شود که بنگاهداران معاملات ملکی فقط از مالک و فروشنده حق کمیسیون بگیرند کنند و خریدار به بنگاهدار پول ندهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، عباس آخوندی در گردهمایی سراسری مدیران کل راه و شهرسازی، مدیران املاک و حقوقی، مسکن و عاملان ذی‌حساب استان‌های سراسر کشور
همچنین به مبحث مهم تشکیل ستادهای استانی بازآفرینی پایدار شهری اشاره و اظهار کرد: از نظر من در حوزه مسکن هیچ کاری مهم‌تر از تشکیل و اجرای مصوبات این ستادها نیست وضعیت آشفته‌ای که در شهرها می‌بینیم نتیجه فعالیت‌های متفرق دولت‌های گذشته است.وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: این ستادها وظیفه دارند که وضعیت فعلی سکونت‌گاه‌های نابسامان شهرها را که کیفیت زندگی مردم ، محیط زیست ، آسایش ، دسترسی آسان به نقاط مختلف و ایمنی در آن‌ها کاهش یافته است را ارتقا دهند.

وی ادامه داد: 18 میلیون نفر از شهرنشینان ایران در سکونت‌گاه‌های نامناسب هستند یعنی یک سوم جمعیت شهری ایران؛ این‌ها به این معناست که با وجود این حجم سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز در سال‌های اخیر بازهم شاهد حجم انبوه بد مسکنی هستیم؛ بنابراین باید ستادهای استانی بازآفرینی پایدار شهری به‌جای موازی‌کاری و دیدن مسکن به عنوان تک واحد، کل شهر را یک مجموعه بدانند و مسائل آن را حل کنند.آخوندی ادامه داد: در نگرش یکپارچه به مشکلات شهر هم وضعیت مسکن دیده می‌شود هم حمل و نقل و هم آموزش ، ورزش، آتش نشانی ، فضای سبز ، بهداشت و درمان و ... لحاظ می‌شود؛ بنابراین شهر یک سازمان اجتماعی است نه یک سری کالبد.

وی تأکید کرد: به ستادهای بازآفرینی پایدار شهری دل بسته‌ام و از آن‌ها انتظار دارم. یکی از چیزهایی که می‌توان از ادغام دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی سود برد این است که حمل و نقل شهری و مسائل کالبدی شهر به صورت یکپارچه حل شود.وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بحث حمل و نقل درون شهری و برون‌شهری ادامه داد: این خطوط فرضی موجود برای برنامه‌ریزی است وگرنه فردی که از خانه‌اش در کاشان خارج می‌شود و به تهران می‌آید کاری به این تقسیم‌بندی‌ها ندارد او می‌خواهد یکپارچگی حمل و نقل عمومی را تجربه کند.

وی موضوع بعدی را بحث ساماندهی پایانه‌های مسافری و باری استان‌ها عنوان کرد و گفت: بسیاری از شهرهای ما مشکل پایانه حمل و نقل‌شان با ساخت یک پایانه حل نمی‌شود مثلا در تهران فقط یک پایانه راه‌آهن داریم درحالیکه باید چند پایانه ادغامی با مترو داشته باشیم.آخوندی ادامه داد: پایانه‌های بار و بار اندازهای مراکز استان‌ها نیز باید به خارج از شهر و تا فاصله 40 تا 50 کیلومتری شهر منتقل شود؛ این مسئله هم برای روستاهای اطراف اشتغال‌زایی می کند و هم به بازشدن فضای شهری کمک می‌کند.

وی آخرین نکته را بی فایده بودن ساخت جاده‌های کمربندی در شهرهای مختلف ذکر کرد و افزود: ارزیابی من این است که کمربندی‌ها در شهرهای کوچک و متوسط هم هزینه زیادی دارند و هم راندمانشان پایین است. مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها به جای اجرای کمربندی با کمک شهرداری‌ها به ساماندهی محور موجود پرداخته و تلاش کنند تا شهر به سمت مقابل کمربندی توسعه یابد. ضمن این‌که هزینه اجرای این کار از ساخت کمربندی بسیار کمتر است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X