ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران جایگاه علمی رفیعی در جراحی سینوسی و اندوسکوپی دارد

ایران جایگاه علمی رفیعی در جراحی سینوسی و اندوسکوپی دارد

ایرنا/ استاد علوم پزشکی دانشگاه گراتس اتریش در سومین دوره آموزشی جراحی زیبایی و اندوسکوپی سینوس در شیراز بیان داشت : ایران جایگاه علمی رفیعی در جراحی سینوسی و اندوسکوپی دارد و بسیاری از یافته های علمی جهانی دراین عرصه مدیون تلاش پزشکان و متخصصان ایرانی است.

 پروفسور اشتانبرگر (Stammberger ) استاد علوم پزشکی در دانشگاه گراتس اتریش و از کارشناسان پیشرو در جهان در زمینه آندوسکوپی سینوس و جراحی قاعده جمجمه روز چهارشنبه در این همایش افزود: استفاده از دستاوردهای علمی که در این نشست آموزشی و هم اندیشی ارائه می شود فرصتی متعالی دراختیار متخصصان قرار داده تا در یکی از کهن ترین کشورهای خاورمیانه که سوابق چند هزار ساله در علوم پزشکی و طب دارد یافته های علمی خود را به روز رسانی کنند .
این استاد دانشگاه بر لزوم تطابق همه اعمال جراحی زیبایی و جراحی صورت و فک و اعمال جراحی که در حیطه کار متخصصان زیبایی انجام می شود با یافته های علمی تاکید کرد و گفت : علوم به دور از زیاده روی و زیاده خواهی های مادی است و کسی که کار علمی انجام می دهد در نگاه نخست این کار را بر اساس وجدان و خدمت به طیف وسیعی از جامعه انجام می دهد ، لذا ممکن است از بسیاری دستاوردهای علمی سو استفاده نیز بشود اما ارائه دهنده نظرات علمی همواره بر اساس آموزه های انسانی دراین عرصه گام بر می دارند.
وی ادامه داد: بنا بر این اگر ما همه اعمال جراحی در عرصه سینوسی و جمجمه و زیبایی ها را با کار علمی تطبیق دهیم خدشه ای بر هیچکدام از این امور وارد نمی آید .
اشتانبرگر ، توجه به راههای بدون بازگشت در اعمال جراحی سینوسی و زیبایی را برای متقاضیان زیبایی ضروری دانست و گفت : در این حوزه راههایی وجود دارد که بدون بازگشت است و چه بسا افراط و زیاده روی در آن شرایط زندگی را برا ی این افراد بشدت سخت و دشوار کند بنا بر این لازم است قبل از هر گونه تصمیم گیری متقاضیان به پیامدهای کار بر روی زیبایی توجه داشته باشند.
این متخصص جراحی های سینوسی و جمجمه استافادهاز یافته های علمی نوین از جمله آندوسکوپ را برای افراد متقاضی جراحی زیبایی و صورت ضروری بر شمرد و گفت : بسیاری از بیماریهای بینی بویژه بیماریهای مخاطی که ممکن است در سی تی اسکن ، ام آر آی بخوبی مشهود نباشد ، براحتی با آندوسکپ قابل تشخیص است و یکی از ویژگی های عمل آندوسکوپ در مقیاس با روشهای تصویر برداری رادیولوژی ، عدم نیاز به پرتوهای مضر است.
به گفته وی افراد بدون نگرانی و به کرات می توانند از این یافته ها استفاده کنند ، حتی در خانم های باردار آندوسکوپی بینی در تشخیص سینوزیت ، تورم مخاط و حساسیت ، تومورهای بینی ، جسم خارجی ، علل خونریزی بینی ، وجود پولیپ، نشت مایع مغزی ، بررسی اختلال بویایی ، بررسی علل گرفتگی گوش ، بررسی علل سردرد ، بررسی علل بوی بددهان کاربرد دارد و با توجه به عدم نیاز به پرتوهای مغز آندوسکپی برای بیمار قابل تکرار است.
سومین دوره آموزشی بین المللی جراحی زیبایی و اندوسکوپی سینوس روز چهارشنبه با حضور 400 متخصصن علوم پزشکی که 150 نفر آنان از 30کشور جهان به شیراز آمده اند در محل هتل هما شیراز گشایش یافت.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده