ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه های روسیه

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه های روسیه

ایرنا/ رسانه های روسیه در بازتاب سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در باره سیاست خارجی جمهوری اسلامی، نوشتند: رهبر انقلاب اسلامی با رد هرگونه امکان سازش منطقه ای بین تهران و واشنگتن، سیاست های آشوبگرانه آمریکا را نفی و با انتقاد از کمک به تروریست های ضدسوری، بر لزوم برگزاری انتخابات در سوریه تاکید کرد.

خبرگزاری «ایتارتاس» در باره بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که دیروز (یکشنبه) در دیدار وزیر امور خارجه، سفرا و کارداران ایران ایراد شد، نوشت: رهبر ایران بر لزوم حل و فصل سیاسی بحران سوریه از راه برگزاری انتخابات تاکید کرد.
در این گزارش آمده است: رهبر عالی ایران همچنین به ضرورت توقف فوری کمک های مالی و تسلیحاتی خارجی به جنگجویان و گروه های تروریستی در سوریه اشاره کرد.
در این گزارش به نقل از رهبر معظم انقلاب گفته شد: هیچکس نمی تواند بجای سوریه در مورد سرنوشت نظام این کشور و رییس جمهور آن تصمیم بگیرد.
این خبرگزاری رسمی روسی به نقل از خبرنگار خود در در تهران نوشت: آیت الله خامنه ای مذاکره ایران با آمریکا را در باره مسایل خاورمیانه بی معنی دانست و خاطرنشان کرد که تهران نقطه مقابل دیدگاه های واشنگتن را در باره مسایل منطقه دارد.
«رهبر عالی ایران گفتند که رویکردهای ایران در مسایل سوریه، یمن و بحرین، با مواضع امریکا کاملا متفاوت است.»
در گزارش رسانه روسی گفته شده است: آیت الله خامنه ای از دستگاه دیپلماتیک ایران خواست با توجه به منافع کشور و صرف نظر از دیدگاه های سیاسی متفاوت کشورهای همسایه سیاست خارجی موثر و صلح جویانه در قبال این کشورها اجرا کند.
خبرگزاری روسی نوشت: آیت الله خامنه ای اعلام کرد که سیاست خارجی آمریکا موجب ایجاد هرج و مرج در غرب آسیا و ایران هیچگاه با سیاست های تجاوزگرانه واشنگتن سازش نخواهد کرد.
در این گزارش گفته شد: موضوع دیدار وزیر امور خارجه، سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب اسلامی به ترسیم اصول و استراتژی سیاست خارجی تهرانبر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی اختصاص داشت.
تارنمای روسی «پراوده و گلازا» هم امروز به نقل از آیت الله خامنه ای با اشاره به تاکید ایشان بر برگزاری انتخابات در سوریه نوشت: برگزاری انتخابات در سوریه به حل و فصل بسیاری از مسایل سیاسی این کشور کمک خواهد کرد.
«رهبر انقلاب اسلامی از اقدامات سیاستمداران غربی در مورد سوریه و حمایت از گروه های تروریستی فعال در این کشور با تحویل سلاح و کمک های مالی به شدت انتقاد کرد.»
تارنمای روسی «گازتا رو» نیز در گزارشی به نقل از آیت الله خامنه ای در باره مساله سوریه نوشت: رهبر انقلاب اسلامی از برگزاری انتخابات در سوریه برای پایان دادن به بحران در این کشور که از چهار سال پیش آغاز و همچنان ادامه دارد، تاکید کرد.
در این گزارش خاطرنشان شد: رهبر عالی ایران خواستار پایان دادن به کمک های مالی و حمایت های تسلیحاتی خارجی از گروه های تروریستی در سوریه شد تا این کشور بتواند بدون مداخله خارجی و جنایات تروریست ها بتواند مسایل خود را حل کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X