ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روانشناسی ۷ نشانه که شما شخصیت قوی دارید

روانشناسی/ ۷ نشانه که شما شخصیت قوی دارید

فرادید/ آیا شما هم شخصیتی قوی دارید؟ ببینید چه تعداد از این ویژگی‌ها به شما ربط پیدا می کند

۱. "حلقه‌ی درونی‌تان” را با دقت انتخاب می‌کنید
آدم‌های قوی از این لحاظ که نیاز به تایید ندارند منحصر به‌فرد هستند. این آدم‌ها خردمندانه درک می‌کنند که "کسانی که اهمیت می‌دهند مهم نیستند، و کسانی که مهم هستند اهمیت نمی‌دهند.” به عبارت دیگر، کسانی که آن‌قدر خوش‌شانس بوده‌اند که یک فرد قوی را دوست خود بدانند بدون شک اعتماد و احترام‌شان به او جلب شده‌است. از نظر آدم‌های قوی فقط این نوع آدم‌ها را می‌توان حقیقتا دوست خطاب کرد.

۲. شکیبایی‌تان در برابر جهل و ناآگاهی کم است
نادانی شکل‌های مختلفی دارد: ناشکیبایی، نفرت، بی‌عاطفگی، و بی‌توجهی برخی از اشکال آن است. به نظر می‌رسد بسیاری از آدم‌ها در خلال زندگی‌شان به سهل‌انگاری و مسامحه‌کاری تمایل دارند اما آدم‌های قوی از آن بیزار هستند. آدم‌های باشخصیت به کسانی که دانا، باسواد و مهربان هستند احترام می‌گذارند. به بیان ساده، افراد قوی وقت یا انرژی‌شان را با جهل و ناآگاهی تلف نمی‌کنند.

۳. شما با شخصیت قوی به توجه نیاز ندارید
هرچند ممکن است شخصیت یک فرد قوی توجه دیگران را جلب کند، اما قطعا خود فرد به این توجه نیازی ندارد. در واقع، آدم‌های قوی به اقتضای زمان می‌توانند تا حدی گوشه‌نشین شوند. می‌توان این نکته را با کمک این واقعیت توضیح داد که آدم‌ها نیاز دارند در اطراف‌شان افرادی قوی داشته‌باشند، این نیاز ایجاب می‌کند که آدم‌هایی قوی در میان ما باشند تا باتری‌مان را شارژ کنند.

۴. شنونده‌ای فوق‌العاده هستید
آیا تا به حال توجه کرده‌اید بیش‌تر آدم‌ها وقتی حرف‌های شخص دیگری را "گوش می‌کنند” چه واکنشی نشان می‌دهند؟ به احتمال زیاد دائم تکان می‌خورند، جای دیگری را نگاه می‌کنند، یا تلفن‌شان را چک می‌کنند. بیش‌تر آدم‌های قوی شنونده‌های خوبی نیز هستند، چون می‌دانند لازمه‌های جلب اعتماد دیگران چیست. هم‌چنین بیش‌تر آدم‌های قوی اصلا نمی‌توانند کسانی را که قادر نیستند حقیقتا گوش کنند تحمل کنند.

۵. ترس مسیر زندگی‌تان را مشخص نمی‌کند
این روزها، آدم‌های بسیار زیادی نگران چیزهایی هستند که ممکن است اتفاق بیفتد. امنیت و آسایش برای چنین آدم‌هایی بسیار مهم است، و حاضرند خواسته‌هایشان را برای آن فدا کنند. در مورد آدم‌های قوی این‌طور نیست. اگر بخواهم واضح‌تر بگویم، آدم‌های قوی ترس را حس می‌کنند، اما از ترس پیروی نمی‌کنند.

شاید جان وین که خودش شخصیتی قوی است، این را به بهترین نحو گفته باشد: "شهامت این است که از مرگ بترسی اما به هر حال اسبت را زین کنی.” این یک اصل شخصیتی شده‌است که آدم‌های قوی آن را با آغوش باز می‌پذیرند.

۶. مشکلات را به عنوان فرصت می‌بینید
آدم‌های قوی به اصطلاح امنیت و آسایشی را که بیشتر آدم‌ها به فکرش هستند ایجاد می‌کنند و از این لحاظ با دیگران ۲ تفاوت مهم دارند: ۱) کم‌تر به امنیت و آسایش اهمیت می‌دهند، ۲) هر وقت مشکلی به دلیل عدم امنیت و یا آسایش رخ می‌دهد، برنامه‌ای را طرح‌ریزی می‌کنند. آدم‌های قوی در تبدیل مشکلات به فرصت مهارت قابل توجهی دارند- این ویژگی حقیقتا نادر است.

۷. اجازه‌ی بهانه‌تراشی نمی‌دهید
شخصیت‌های قوی- به خودشان یا دیگران- اجازه‌ی بهانه‌تراشی نمی‌دهند. در واقع، آدم‌های قوی اغلب نسبت به خوشان خیلی سخت‌گیرتر از دیگران هستند، که گویای مفهومی عمیق است. این آدم‌ها به جای بهانه‌تراشی تصمیم می‌گیرند آگاهانه تلاش‌هایشان را به یافتن راه‌حلی برای مشکلات معطوف کنند، مهم نیست چه‌قدر دشوار به نظر برسد یا حس درونی‌شان مغایر باشد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X