ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت دستگاه سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران توسط محققان کشور

ساخت دستگاه سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران توسط محققان کشور

ایسنا/ پژوهشگران دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران دستگاهی را برای بررسی حرکت مفاصل ارائه کردند که به صورت دقیق قادر به سنجش حرکت مفاصل در ورزشکاران آسیب دیده است.
بیژن شیری از محققان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه بررسی دامنه حرکتی اندام‌ها و مفاصل ورزشکاران در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران گفت: این دستگاه قادر است دامنه حرکت اندام‌ها و مفاصل ورزشکاران را به طور دقیق اندازه‌گیری کند.
وی اظهار داشت: در گذشته اندازه‌گیری دامنه حرکتی مفاصل ورزشکاران با استفاده از خط کش‌های خاصی صورت می‌گرفت که دقت بالایی نداشت ولی با اجرای این پروژه تحقیقاتی، اندازه‌گیری‌ها در سیستم دیجیتالی صورت می‌گیرد که دارای دقت بالایی است.

شیری، با اشاره به عملکرد این دستگاه خاطرنشان کرد: دستگاه عرضه شده قادر به اندازه گیری دامنه حرکتی مفاصل شانه و دست است.
وی به اهمیت این دستگاه اشاره کرد و یادآور شد: این دستگاه با سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران بویژه ورزشکاران آسیب‌دیده تشخیص می‌دهد که فرد با محدودیت حرکتی در مفصل مواجه است یا خیر.
این محقق ادامه داد: بر اساس تشخیص دستگاه، برنامه بازتوانی برای ورزشکاران به منظور افزایش سطح انعطاف‌پذیری مفاصل ارائه می‌شود تا حرکت مفاصل به وضعیت اولیه بازگردد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده