ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه: جنگ استکبار با ما بر سر انرژی هسته‌ای نیست

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه: جنگ استکبار با ما بر سر انرژی هسته‌ای نیست

میزان/ جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: مسئولین ما بدانند وعده‌های خداوند متعال در قرآن کریم از تعهد آمریکای جنایتکار صادق‌تر‌ است و به جای پیروی از وعده‌های این مزدوران به وعده‌های الهی گوش فرا دهند.

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه طی سخنانی اظهار داشت: آن‌چه در عرصه بین‌الملل اتفاق افتاده و آن‌هایی که می‌گفتند در مذاکرات با حضور ایران برای حل بحران سوریه شرکت نمی‌کنند، امروز مجبور شدند از ایران بخواهند حضور داشته باشد. همه باید بدانند این موفقیت را مدیون خون شهدایی هستیم که امروز آن‌ها را تشییع کردیم.

وی با اشاره به اینکه محجوریت‌زدایی و ترویج فرهنگ قرآن از بهترین مصادیق عمل صالح است، تأکید کرد: هر عمل، جلسه و اقدامی که در جهت محجوریت‌زدایی از قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی باشد و موجبات ارتقاء و افزایش تمسک مردم را به قرآن فراهم آورد از برجسته‌ترین مصادیق عمل‌صالح است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه فلسفه وجودی قرآن خروج از محجوریت و عرضه مسئولین و مدیران به این میزان است، افزود: حقیقتاً تمسک به قرآن است که قرآن را از محجوریت خارج می‌کند. امروز یکی از مهمترین آسیب‌های جامعه دینی عدم استفاده کاربردی از قرآن کریم است و این گردهمایی‌ها و جلسات یک پیام هم برای مسئولین و امت ما دارد و آن این است که بیایید خودتان را به این میزان آسمانی و نورانی عرضه کنید.

وی خاطرنشان کرد: به واقع در کنار تئوری‌ها و نظریات خداوند متعال هم در کتاب آسمانی خود سخنان بسیار کاربردی دارد که متأسفانه در مدیریت بیش از این که به قرآن کریم اتکا شود به اساتید دانشگاهی که بیشتر بر مبنای اصول و قواعدی تحریف‌شده و دست‌آموز آدمی تکیه می‌کنند. دیگر وقت آن رسیده علی‌رغم تلاوت، در عصر غیبت تمسک به قرآن را برجسته کنیم.
حاجی‌صادقی اظهار داشت: قرآن فقط کتاب مقدس نیست بلکه نسخه‌ای هدایت‌بخش برای بشریت است. قرآن راه نجات از فتنه‌هاست که باید باور کنیم به واسطه این دستورالعمل محکم نیازی به بیگانه نداریم. مسئولین ما بدانند وعده‌های خداوند متعال در قرآن کریم از تعهد آمریکای جنایتکار صادق‌تر‌ است. چرا به وعده‌های این مزدوران اطمینان دارید و به وعده‌های خداوند گوش فرا نمی‌دهید؟

وی اذعان کرد: خداوند دو کار از ما خواسته و وعده نصرت و پیروزی را داده است؛ اول ارتقاء روحیه جهادی، انقلابی و عاشورایی و دوم اعتماد به وعده‌های الهی که به واسطه عمل به آن، خداوند به ما مصونیت از اشتباه عنایت می‌کند و ما را در عمل شایسته اقدامات، نصرت و یاری می‌دهد.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه آیات قرآن کریم نسخه‌ای کاربردی برای بشریت هستند، افزود: آیات قرآن کریم حقیقتاً برای ما نسخه‌ای کاربردی هستند؛ چرا که در آیه 217 سوره بقره خداوند متعال به دعوای استکبار با جبهه حق اشاره دارند که آن‌ها به اصول جبهه حق کار دارند و به اشتباه برخی امروز حرف از منافع می‌زنند. این عده بدانند دعوای استکبار با ما بر سر مبانی و اصول است. آن‌ها با انرژی هسته‌ای کار ندارند و به جنگ با دین ما آمده‌اند. نگذارید الگوها را تحریف کنند و از رفاقت با این مزدوران بپرهیزید.

وی بیان کرد: برخی امروز بدون اتکا به وعده‌های الهی دلشان را بسته‌اند به تعامل با دنیا و می‌گویند ما نگران مشکلی هستیم که کشور را در پرتگاه قرار داده و یگانه راه رفع این مشکلات، تعامل با آمریکا و دیگر کشورهای غربی است. خداوند در آیه 113 سوره مائده بر این نکته اشاره دارد که ظالمین و دشمنان خودشان آتش هستند و ما از شما قرآنی‌ها انتظار داریم این فرهنگ قرآن را در جامعه نهادینه کنید تا این دسته بفهمند آمریکای جنایتکار، ظالم مطلق است.

حاجی‌صادقی در پایان خاطرنشان کرد: چرا می‌خواهید استکبارستیزی و فرهنگ تبرّی را از فرزندان انقلاب اسلامی بگیرید؟ یعنی واقعاً راه رهایی از این مشکلات اقتصادی تنها رفاقت با ظالم است؟ یا اینکه گوش فرا دادن به فرمایشات مقام معظم رهبری که همواره تقویت بدنه اقتصاد کشور را به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ما را به موفقیت در این عرصه می‌رساند. چرا بعضی راه را گم کرده‌اند. امیدوارم احیاء فرهنگ قرآن ما را از این منجلاب وابستگی خارج کند. چرا که فلسفه وجودی قرآن کریم، هدایت است. باید تلاش کنیم تابع قرآن بمانیم و معارف آن را از سخنگوی قرآن که ولایت باشد، بیاموزیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده