ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روزنامه فرانسوی: اروپا بدنبال همکاری مستمر با ایران است

روزنامه فرانسوی: اروپا بدنبال همکاری مستمر با ایران است

باشگاه خبرنگاران/ روزنامه فرانسوی لزاکو در پایگاه اینترنتی خود در مطلبی تحت عنوان «ایران: اتحادیه اروپا نمایندگی دائمی در ایران ایجاد خواهد کرد،» نوشت: بروکسل می‌خواهد گفتگو و همکاری با تهران را گسترش دهد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان هفته گذشته در ایران بود. به مناسبت دیدار بسیار جنجالی که موگرینی هفته گذشته از ایران داشت، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تایید کرد اتحادیه اروپا قصد دارد در همکاری و گفتگویی مستمر با ایران وارد شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در راس هیئتی مرکب از بسیاری از کمیسرهای اروپا از جمله الزبیتا بینکوسکا، کمیسر صنایع، ویولتا بولک، کمیسر حمل و نقل و می‌گوئل آریاس، کمیسر آب و هوایی و انرژی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرده بود، گفت توافق هسته‌ای اخیر ایران که ۱۶ ژانویه گذشته اجرایی شد، «راه را برای گسترش روابط میان اتحادیه اروپا و تهران باز کرد.»

موگرینی همچنین اعلام کرد: «برای این منظور، بروکسل و تهران مذاکره می‌کنند تا بتوانیم دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در پایتخت ایران باز کنیم.»

اگرچه مذاکرات در جریان است و موگرینی برای گشایش رسمی این دفتر تاریخی را اعلام نکرد، اما کاملا واضح است که بروکسل نمی‌خواهد زمان را از دست بدهد.

حذف ملاحظه کاری‌های آمریکا برای بانک‌ها
تهران که امیدوار بود بعد از رسیدن به توافق درباره برنامه هسته‌ای هر چه سریع‌تر از منافع لغو تحریم‌ها برخوردار شود، امیدوار است بروکسل بتواند به باز شدن قفل بسیاری از پرونده‌ها از جمله گسترش فعالیت‌های بانکی کمک کند. و این در حالی است که آمریکا همچنان مردد است و برخی از مجازات‌های خود را از جمله تحریم‌های بانکی را حفظ کرده است و بانک‌های آمریکایی به طور مستقیم یا غیر مستقیم حق ندارند با ایران تعامل داشته باشند. و واشینگتن اخیرا تایید کرده است توافق هسته‌ای به تهران اجازه نمی‌دهد به نظام بانکی بین المللی دسترسی داشته باشد.

در این زمینه به نظر می‌رسد اروپایی‌ها بیشتر در کنار ایران قرار دارند و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت «به نفع اروپایی‌ها و ایران است که به نحوی عمل کنند که بانک‌ها در ایران وارد شوند و از ورود به این کشور بیمی نداشته باشند و این رویکرد تعهد اقتصادی جدید را تسهیل و از آن پشتیبانی کنند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X