توصیه معاون بهداشت به دانش‌آموزان برای مصرف ویتامین D

توصیه معاون بهداشت به دانش‌آموزان برای مصرف ویتامین D

ایسنا/ معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مرکز بهداشت و مدرسه‌ای را نداریم که مکمل ویتامین D و آهن در آنها توزیع نشود، گفت: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم حتما ویتامین D یک مرتبه در ماه مصرف کنند تا دچار نرمی استخوان و کجی پا نشوند.

علی‌اکبر سیاری در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که هم‌اکنون در اردوگاه باهنر در حال برگزاری است، با بیان اینکه سفیران سلامت برای خود هدف‌گذاری کرده‌اند و راه رسیدن به آن توسط مسوولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت مشخص شده، اظهار کرد: هدف نخست برای سفیران سلامت این است که از نظر جسمی، در سلامت باشند و این نکات برای حفظ سلامتی را به اطرافیان خود منتقل کنند.

وی با بیان اینکه کم تحرکی و تغذیه نامناسب سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، اظهار کرد: اگر شما دانش‌آموزان این موارد را رعایت نکنید، وزن‌تان اضافه می‌شود. راه رفع چاقی و اضافه وزن، اصلاح عادات غذایی و تحرک است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: بنده اگر بتوانم روزی نیم ساعت می‌دوم. شما دانش‌آموزان نیز باید تحرک داشته باشید و روزانه یک ساعت ورزش کنید. از نظر روانی، باید سالم، با نشاط به دور از افسردگی، اضطراب و استرس زندگی کرد. باید همدیگر را دوست داشته باشیم.

سیاری با بیان اینکه همه این نکات را سفیران سلامت آموزش می‌بینند و به دیگران آموزش می‌دهند، گفت: سفیران سلامت مروج سلامت دربین مردم هستند البته تفکر، تدبیر و ادراک در این میان لازم است. قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و ماموریت آموزش و پرورش ارتقای قدرت تفکر دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه ما از طریق دوره‌های آموزشی، مهارت تفکر منطقی، نقادانه و حل مساله را به سفیران سلامت آموزش می‌دهیم، اظهار کرد: سفیران سلامت هرچه را آموزش دیده‌اند به بقیه همسالان خود منتقل می‌کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه به توزیع مکمل ویتامین D و آهن در مدارس و شبکه‌های بهداشت اشاره کرد و گفت: براساس یک مطالعه میزان کمبود ویتامین D در طی 10 سال در کشور 6 برابر شده است. طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز در هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نباشد که مکمل ویتامین D و آهن را توزیع نکنیم.

سیاری خطاب به دانش‌آموزان گفت: اگر ویتامین D مصرف نکنید، دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنیم ماهانه یک مرتبه ویتامین D مصرف کنید. بررسی کرده‌ایم در مشهد و سبزوار از 75 درصد دانش‌آموزان که کمبود ویتامین D داشته‌اند و در مدت 9 ماه این ویتامین را مصرف کرده‌اند، میزان کمبود تا 5.6 درصد کاهش یافته است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه معاون بهداشت به دانش‌آموزان برای مصرف ویتامین D» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X