ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صرفه جویی ٤ میلیارد لیتری در مصرف بنزین با توقف تولید پیکان

صرفه جویی ٤ میلیارد لیتری در مصرف بنزین با توقف تولید پیکان

ایرنا/ رئیس امور فناوری خودرو در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: صرفه جویی در مصرف بنزین یک دهه پس از پایان تولید خودروی پیکان، بیش از چهار میلیارد لیتر بوده است.
کامبیز باباپور به پایان فعالیت تولید خودرو پیکان که با حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در سال ١٣٨٣ محقق شد، اشاره کرد و افزود: مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در این طرح ٧٩ میلیون دلار و یا ٦٩٠ میلیارد ریال بوده است.
وی با مقایسه اینکه اگر تولید پیکان با تیراژ ثابت سالانه ٤٠٠ هزار دستگاه ادامه پیدا می کرد، گفت: سود حاصل از این صرفه جویی که عاید کشور شده از نظر ارزی بیش از ٤٠ برابر و از نظر ریالی بیش از ٢٥ برابر مبلغ هزینه شده بوده که این میزان بدون در نظر گرفتن ارزش کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و سایر آلاینده های زیست محیطی است.
رئیس امور فناوری خودرو در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت تصریح کرد: در حال حاضر براساس ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی و آیین نامه اجرایی آن، فرصت و زمینه مناسبی برای تحقق همزمان صرفه جویی مصرف سوخت در شبکه حمل و نقل کشور و ارتقای فناوری محصولات تولیدی صنایع خودروسازی داخلی فراهم شده است.
وی ادامه داد: شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در اجرای طرحهای تعریف شده در چارچوب قانون رفع موانع تولید، هدف تامین منافع ملی را در اولویت قرار داده و سیستم مکانیزه، دقیق و کارآمدی را برای مدیریت طرحها و همچنین سنجش و صحه گذاری میزان تحقق اهداف صرفه جویی به کار می بندد.
یادآور می شود، جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با تاکسی تمام گازسوز با پیمایش بالا، جایگزینی ١٧ هزار اتوبوس شهری فرسوده دیزلی با اتوبوسهای گازسوز(CNG)و نوسازی ٦٥ هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده بالای ١٠ تن دارای سن بالاتر از ٣٥ سال از طرحهای ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید در بخش حمل و نقل در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده