فتوای الازهر درباره مدل موی بازیکنان فوتبال

فتوای الازهر درباره مدل موی بازیکنان فوتبال

حوزه/ علمای الازهر در مورد تراشیدن بخشی از موی سر و رها کردن بخش دیگر مو که این روزها میان بازیکنان فوتبال و برخی جوانان رایج شده اظهارنظر کردند و آن را بر خلاف موازین شرع دانستند.

به گزارش الیوم السابع آورده است: یکی از پدیده‌هایی که این روزها در ورزشگاه‌های فوتبال مصر به چشم می‌خورد، مدل موی برخی بازیکنان است که با تراشیدن ویژه موی خود، اشکال و تصاویر یا حروفی را بر روی سر خود به جای می‌گذارند و جوانان نیز از این مدل‌ها پیروی می‌کنند.
در فقه اسلامی و روایات، از این کار با عنوان «القزع» یاد شده و معنای آن تراشیدن بخشی از سر و رها کردن موی بخش دیگر است که احکام ویژه خود را دارد و اکنون علمای الازهر مصر به اظهارنظر در این رابطه پرداخته‌اند:

دارالافتاء: علما بر کراهت آن اتفاق دارند
دارالافتاء مصر با اشاره به مدل‌های موی غربی که جوانان از آن تقلید می‌کنند، گفت: تراشیدن بخشی از موی سر و رها کردن بخش دیگر از مو، کاری است که پیامبر(ص) از آن نهی کرده و «قزع» نام دارد و علما بر کراهت آن اتفاق‌نظر دارند، زیرا پیامبر (ص) از آن نهی فرموده است.

عضو هیأت علمای الازهر: این مدل مو از ویژگی‌های خوارج است
دکتر محمود مهنی عضو هیأت علمای بزرگ الازهر در این رابطه گفت: پیامبر(ص) فرموده کسی که مو دارد باید به آن رسیدگی کند پیامبر(ص) در مورد قزع نهی فرموده و بهتر این است که انسان تمام موی خود را بگذارد یا همه آن را بتراشد که هر دو کار سنت است و برای مسلمان جایز نیست تمام سر خود را با تیغ بتراشد، زیرا از ویژگی‌های خوارج است و بر این اساس تراشیدن موی سر با تیغ به جز در ایام حج و عمره یا هنگام بیماری جایز نیست، چون انسان باید برای خودش حرمتی قائل باشد و زیبایی خود را حفظ کند.

وی افزود: کسانی که بخشی از موی سر خود را می‌تراشند بیشتر شبیه بز می‌شوند و با مردانگی یک مرد نیز منافات دارد و از کارهای ناپسند است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فتوای الازهر درباره مدل موی بازیکنان فوتبال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X