ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فتوای الازهر درباره مدل موی بازیکنان فوتبال

فتوای الازهر درباره مدل موی بازیکنان فوتبال

حوزه/ علمای الازهر در مورد تراشیدن بخشی از موی سر و رها کردن بخش دیگر مو که این روزها میان بازیکنان فوتبال و برخی جوانان رایج شده اظهارنظر کردند و آن را بر خلاف موازین شرع دانستند.

به گزارش الیوم السابع آورده است: یکی از پدیده‌هایی که این روزها در ورزشگاه‌های فوتبال مصر به چشم می‌خورد، مدل موی برخی بازیکنان است که با تراشیدن ویژه موی خود، اشکال و تصاویر یا حروفی را بر روی سر خود به جای می‌گذارند و جوانان نیز از این مدل‌ها پیروی می‌کنند.
در فقه اسلامی و روایات، از این کار با عنوان «القزع» یاد شده و معنای آن تراشیدن بخشی از سر و رها کردن موی بخش دیگر است که احکام ویژه خود را دارد و اکنون علمای الازهر مصر به اظهارنظر در این رابطه پرداخته‌اند:

دارالافتاء: علما بر کراهت آن اتفاق دارند
دارالافتاء مصر با اشاره به مدل‌های موی غربی که جوانان از آن تقلید می‌کنند، گفت: تراشیدن بخشی از موی سر و رها کردن بخش دیگر از مو، کاری است که پیامبر(ص) از آن نهی کرده و «قزع» نام دارد و علما بر کراهت آن اتفاق‌نظر دارند، زیرا پیامبر (ص) از آن نهی فرموده است.

عضو هیأت علمای الازهر: این مدل مو از ویژگی‌های خوارج است
دکتر محمود مهنی عضو هیأت علمای بزرگ الازهر در این رابطه گفت: پیامبر(ص) فرموده کسی که مو دارد باید به آن رسیدگی کند پیامبر(ص) در مورد قزع نهی فرموده و بهتر این است که انسان تمام موی خود را بگذارد یا همه آن را بتراشد که هر دو کار سنت است و برای مسلمان جایز نیست تمام سر خود را با تیغ بتراشد، زیرا از ویژگی‌های خوارج است و بر این اساس تراشیدن موی سر با تیغ به جز در ایام حج و عمره یا هنگام بیماری جایز نیست، چون انسان باید برای خودش حرمتی قائل باشد و زیبایی خود را حفظ کند.

وی افزود: کسانی که بخشی از موی سر خود را می‌تراشند بیشتر شبیه بز می‌شوند و با مردانگی یک مرد نیز منافات دارد و از کارهای ناپسند است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده