ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادعای روزنامه صهیونیستی: اسرائیل در انتظار حمله داعش است

ادعای روزنامه صهیونیستی: اسرائیل در انتظار حمله داعش است

العالم/ یک روزنامه صهیونیستی ادعا کرد اسرائیل رزمایشی را برای مقابله با داعش برگزار کرد.

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نوشت: "ارتش اسرائیل دیروز جمعه رزمایشی را برگزار کرد تا خود را برای مقابله احتمالی با داعش نزدیک مرزهای جولان آماده کند و در صورت لزوم عملیات خود را به داخل خاک سوریه نیز بکشاند."

یدیعوت آحارونوت نوشت: "ارتش در این رزمایش عملیات فرامرزی و اجرای حملات هجومی پیشدستانه را تمرین کرد."

روزنامه "الاخبار" لبنان با انتشار این خبر نوشت، در این رزمایش حمله به مناطقی در عمق خاک سوریه تمرین شد، در حالی که مقابله با داعش در مرزهای جولان اشغالی ارتباط چندانی با هدف قرار دادن عمق خاک سوریه ندارد، و از همین مساله می توان فهمید که اسرائیل مقابله با داعش را به بهانه ای برای دست یابی به اهداف خود تبدیل خواهد کرد تا نقشه استراتژیک خود در جنوب سوریه را اجرا کند.

انستیتوی مطالعات امنیت داخلی اسرائیل نیز در نشست اخیر خود اعلام کرد که این رژیم باید مانع سیطره نظام سوریه یا داعش بر بلندی های جولان شود، و از طریق همکاری و هماهنگی با عربستان و ترکیه باید به مخالفان سوری میانه رو (تروریست های مزدور) برای به دست گرفتن کنترل جولان کمک کند.

این مرکز اسرائیلی در گزارش سالانه خود اعلام کرد: "اسرائیل برای دست یابی به اهداف خود (در سوریه) باید از طریق همکاری و هماهنگی با آمریکا، ترکیه و عربستان روش های جدید و مؤثرتری را برای خارج کردن ایران از سوریه و جایگزین کردن نظامی جدید به جای نظام کنونی دمشق درپیش بگیرد. اگر سوریه تجزیه شود، گروه های سوری که اسرائیل با آنها همکاری خواهد کرد، باید گروه های سُنی میانه رو و برخوردار از حمایت اردن، ترکیه، عربستان و دیگر کشورهای (عرب) حاشیه خلیج فارس باشند."[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده