ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب «بررسی نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، مسئله ها و تضادها» در مسکو رونمایی می‌شود

کتاب «بررسی نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، مسئله ها و تضادها» در مسکو رونمایی می‌شود

تسنیم/ «بررسی نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مسئله ها و تضادها » نام کتاب است که امروز در نمایشگاه کتاب مسکو رونمایی می‌شود.
این کتاب را سید هادی عظیمی، نوشته است و انتشارات الهدی آن را به زبان روسی منتشر می‌کند.
نویسنده ایت کتاب در مقدمه کتاب هدف از نگارش کتاب مذکور را معرفی سازوکار و مکانیسم برگزاری انتخابات در ایران به مخاطبان روس می‌داند.از ویژگی‌های شاخص این کتاب، تبیین مبانی نظری مردمسالاری اسلامی برگرفته از تفکر شیعی و مقایسه آن با نظام سیاسی لیبرال دموکراسی در دنیا و همچنین انعکاس دیدگاه‌های متعارض از درون وبرون از حاکیمت در ایرانبه ویژه در مسائل محوری از قبلی مبانی مشروعیت و جایگاه مردم در نظام است.
نظر به ضرورت تبیین و معرفی دستاوردهای عملی نظام جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی و صاحبنظران و نخبگان سایر کشورها به ویژه بعد از حوادث ناگوار انتخابات سال 88 که مسائل مربوط به ایران را در صدر اخبار رسانه‌های بین‌اللملی برد، تصمیم به نگارش این کتاب گرفته شد.
بررسی مبانی نظری نظام لیبرال دموکراسی و مقایسه آن با نظام سیاسی در اسلام و تبیین وجوه افتراق و اشتراک آن ها، معرفی نظام های انتخاباتی رایج در دنیا، سیر مراحل تکوین مشروطه خواهی، و نظام انتخابات در ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تشریح فرآیندهای انتخاباتی در قانون اساسی و دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری، چالش ها و آسیب های نظام انتخاباتی موجود و ضرورت انجام اصلاحات لازم از جمله ی مباحث محوری در این مجموعه است

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X