ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر ارتباطات: توسعه دولت الکترونیک، اولویت وزارت ارتباطات است

معاون وزیر ارتباطات: توسعه دولت الکترونیک، اولویت وزارت ارتباطات است

مهر/ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه دولت الکترونیک و دفاتر خدمات روستایی اولویت وزارت ارتباطات است.

مهندس راسخ در آیین تودیع و معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد حضور یافته بود، گفت: توسعه دولت الکترونیک و دفاتر خدمات ارتباطی در روستاها از اولویت های اساسی دولت یازدهم، شخص رییس جمهور، وزیر و وزارت ارتباطات است.

وی گفت: دولت یازدهم بویژه شخص رئیس جمهور بر لزوم توسعه بخش IT و ICT به عنوان یکی از مهمترین عناصر و پارامترهای توسعه پایدار در سایر بخش ها تاکید دارد.

وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز علاوه بر توسعه حوزه IT و دولت الکترونیک به دنبال ایجاد زیرساخت های توسعه ای در این بخش است.

راسخ با تاکید بر اینکه توسعه IT و فناورری اطلاعات خود مستلزم سه مولفه اساسی شامل ایجاد زیرساخت، مهارت آموزی و بهره وری مناسب است، یادآور شد: وزارت ارتباطات آماده همکاری برای آموزش کاربران این بخش در نقاط مختلف کشور است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی دیگر از اولویت های مهم دولت و این وزارتخانه تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری در کشور است.

وی ابراز داشت: وزارت ارتباطات نیز در این راستا برنامه ها و فعالیت های حمایتی از جمله اعطای تسهیلات و سایر کمک ها و حمایت های ویژه به این شرکت ها برای تبدیل دانش به سرویس و خدمات را پیش بینی کرده است.

راسخ بر لزوم توسعه فناوری اطلاعات و توسعه خدمات اینترنتی در روستاها به عنوان یک راهبرد مهم در امر توسعه پایدار گفت: این مهم علاوه بر ایجاد تعادل و کاهش شکاف خدماتی بین روستاییان و شهرها حتی منجر به مهاجرت های معکوس از شهر به روستاها نیز خواهد شد.

وی به یکی از اقدامات و کارکردهای مثبت وزارت ارتباطات در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: با همکاری مجلس و اهتمام ویژه دولت یازدهم در حوزه آی تی بخشی از منابع مالی حاصل از ارایه سرویس های مخابراتی و آی تی در کشور برای ایجاد زیرساخت های توسعه ای به خود این بخش تخصیص می یابد.

وی بر لزوم نهادینه کردن و ارایه راهبردهای عملی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز گفت: شاخص اصلی در اجرا و عملیاتی کردن برنامه ها و فعالیت های این وزارتخانه بر حول همین محور است.

راسخ تصریح کرد: اکنون توسعه بخش آی تی و تقویت آن، موتور محرک و پیشگام در توسعه همه جانبه کشور محسوب می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده