ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کوثری: در مذاکرات کار شاقی نشده است

کوثری: در مذاکرات کار شاقی نشده است

آریا/ اسماعیل کوثری،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،در ارزیابی خود از دستاوردهای مذاکرات هسته ای به خبرنگار سیاسی خبرگزاری آریا گفت: بر اساس گفته های تیم مذاکره کننده ما توانستیم مجوز غنی سازی را به دست آوریم و تحریمهایی را که شورای امنیت سازمان ملل تصویب کرده بود لغو شود اما نکته این است که ما پیش از این غنی سازی را انجام می دادیم وغرب با این توهم که جمهوری اسلامی به سمت ساخت بمب اتم حرکت می کند کشورمان را تحت فشار قرار داده بود در حالی که ایران هیچگاه درصدد ساخت بمب اتم نبوده است.
نماینده مردم تهران افزود:اگر این ها را موفق بدانیم به صورت آنچنان کار شاقی انجام نشده است که نتیجه ای برای جامعه بتواند داشته باشد و هنوز تحریمها که در بعد اقتصادی به گفته دولت قبلی و فعلی در اقتصاد ما تاثیرگذاشته است فعلا چیز ملموسی ندیدم و در برجام هم لغو تحریمها به طور قطعی مشخص نیست بلکه بیشتر یک حالت تعلیق تا 8 سال است . نتیجه مذاکره باید برای مردم و جامعه ملموس باشد تا بتوانیم بگوییم کاری انجام شده است.
کوثری درباره اهداف آمریکا پس از توافق هسته ای علیه ایران اظهار داشت:آمریکا همواره بر علیه ایران توطئه کرده تا نظام را ساقط کند یا رفتار نظام را تغییر دهد. با توجه به اینکه تیم مذاکره کننده کشورمان صادقانه با آنها مذاکره کرده اما با صحبت هایی که اوباما و مسئولان آمریکایی می کنند خباثت وتوطئه هایی را می خواهند در بحث ایران مطرح کنند. بحث هسته ای یک موضوع اصلی برای آنها نبوده بلکه بیشتر به دنبال آن هستند که مسئله هسته ای را مستمسک قرار دهند تا بتوانند به اهداف اصلی خود برسند اما با هوشیاری رهبری و مسئولین کشور این مسائل هم به دیوار بسته خورده و به نتایجی که می خواستند نخواهند رسید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده