ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تکرار ادعاهای توهمی سفیر عربستان علیه ایران مبنی بر دخالت در عراق

تکرار ادعاهای توهمی سفیر عربستان علیه ایران مبنی بر دخالت در عراق

ایرنا/ ثامر السبهان سفیرجدید عربستان در بغداد با تکرار ادعاهای توهمی خود مبنی براینکه ایران درامور داخلی عراق مداخله می کند، گفت: عراق به کمک دوستانش نیاز دارد اما درعین حال راه حل دراین کشور همواره باید عراقی -عراقی باشد.

به گزارش ایرنا ثامر السبهان روزشنبه درگفت وگو با سومریه نیوزبدون اینکه راهکاری ارائه کند، گفت: باید راه حل ریشه ای برای مقابله با داعش وتروریسم پیدا کرد.

سفیرعربستان سعودی درعراق مدعی شد که شیخ نمرباقر النمر (رهبر شیعیان عربستان) مرتکب اعمال خلاف قانون شده بود وسفارت سعودی درعراق درپی اعدام وی تهدیدهای جدی دریافت کرد.
السبهان نسبت به واکنش های صورت گرفته درعراق درقبال اعدام این روحانی شیعه ابراز نارضایتی کرد.

وی افزود: دردیداری که با سیاستمداران وبرادران اهل سنت درعراق داشتم، خشم همه آنها را نسبت به عربستان احساس کردم وآنها به من گفتند که شما ما را با سرنوشتمان تنها گذاشتید.

ثامر السبهان گفت : اگرعربستان درامور داخلی عراق دخالت کرده بود پس چرا اهل سنت این کشور از ما خشمگین هستند؟

وی ادعا کرد که عربستان ازهیچ گروهی علیه دیگری حمایت نمی کند بلکه همواره از دولت ها حمایت کرده است نه از اشخاص و طوایف.

وی گفت : دردیداری که با ملک سلمان (قبل ازآمدن به عراق) داشتم وی به من دستور داد که به عراق ومردم این کشور با یک چشم وبا قلب وفکری واحد نگاه کن.

وی با طرح ادعای بی اساس دیگری گفت : مخالفت کردها وساکنان استان الانبار با ورود نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی)، نشان از ان دارد که این نیروها ازمقبولیت نزد جامعه عراق برخوردار نیستد.

وی با هدف ایجاد تفرقه میان مردم عراق افزود: آیا دولت عراق حضور نیروهای سنی را مانند نیروهای شیعه وبا تسلیحات مشابه می پذیرد وچرا تنها سلاح را به دست نیروهای الحشد الشعبی می دهد.

السبهان خاطرنشان کرد، گروه هایی که حوادث شهر المقدادیه را به وجود آوردند (حمله به چند مسجد اهل سنت) فرقی با داعش ندارند و باید نقش الحشد الشعبی درحوادث المقدادیه روشن شود.

عربستان دو هفته قبل پس از 25 سال، سفارتخانه خود را در بغداد بازگشایی کرد. عربستان سفارت خود را از سال 1990میلادی وپس ازحمله صدام به کویت، تعطیل کرد. ثامر بن علی السبهان سفیرعربستان از 30 دسامبر2015 (9دی) کارخود را به طور رسمی در بغداد آغاز کرد.
السبهان یک افسر امنیتی بلند پایه سعودی است که برخی منابع اعلام کرده اند که در سازماندهی گروه های تروریستی درسوریه وعراق نقش مهمی درطول سال های اخیر داشته است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X