ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واشنگتن پست: اوباما قول داده بود 2 جنگ عراق و افغانستان را تمام کند اما یک جنگ دیگر را هم اضافه کرد

واشنگتن پست: اوباما قول داده بود 2 جنگ عراق و افغانستان را تمام کند اما یک جنگ دیگر را هم اضافه کرد

فارس/ یک روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره مواضع رئیس‌جمهور این کشور در قبال افغانستان، عراق و سوریه نوشت که «باراک اوباما قول داد دو جنگ عراق و افغانستان را پایان می‌دهد اما شاید سه جنگ را (برای جانشینش) باقی بگذارد».
به گزارش فارس، مواضع اخیر کاخ سفید در عراق، باقی نگهداشتن نظامیان آمریکا در افغانستان و اعزام نیروی ویژه به سوریه سبب شد که یک روزنامه وابسته به جمهوریخواهان وعده انتخاباتی باراک اوباما برای پایان دادن به جنگ‌های عراق و افغانستان را به سخره بگیرد.
ماه گذشته بود که باراک اوباما با اشاره به وضعیت افغانستان و «نگرانی‌ها» درباره ناتوانی نیروهای دولت این کشور برای تامین امنیت این کشور و مقابله با طالبان دستور باقی ماندن 5500 نظامی آمریکایی را در افغانستان صادر کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا در عراق و سوریه هم تصمیم گرفته به اقدامات نظامی واشنگتن البته تحت عنوان کمک برای مقابله با داعش بیافزاید. همچنین کاخ سفید از اعزام نیروی ویژه ارتش آمریکا به شمال سوریه خبر داده است.
روزنامه واشنگتن پست در مطلبی درباره مواضع اخیر کاخ سفید می‌نویسد: «پس از آنکه قول به پایان دو جنگ داده بود، اوباما شاید سه جنگ را (برای جانشینش) باقی بگذارد».
این روزنامه افزود: «تصمیم رئیس‌جمهور درباره گسترش تلاش جنگی آمریکا در عراق و سوریه نشانه‌ای از فشارهای متناقض روی فرمانده کل قوایی است که درباره اینکه اسنفاده از ارتش به تنهایی بتواند درگیری‌های در این کشورها را پایان دهد، تردید دارد. البته او احساس می‌کند که به دلیل فاجعه انسانی و افزایش تهدید برای آمریکا، مجبور به اقدام است».
واشنگتن پست با شااره به سال 2012 و پایان ماموریت آمریکا در عراق و آغاز تلاشها برای خروج از افغانستان ادامه داد: «اوباما دور دوم ریاست جمهوری خود را با پایان دادن به یک جنگ در عراق و قول به خانه آوردن نیروهای پیاده نظامی آمریکا از افغانستان آغاز کرد».
در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «در حالی که او به پایان ریاست جمهوری نزدیک می‌شود، اوباما با این چشم انداز روبرو است که او دفتر کار خود را در حالی به پایان خواهد رساند که نیروهای پیاده نظام در سه منطقه جنگی بکارگرفته شده و حضور داشته باشند».
این روزنامه وابسته به جمهوریخواهان به نقل از کارشناسان و تحلیلگران نظامی و استراتژیک با بیان آنکه ماموریتهای جدید نیروهای آمریکا در سه کشور افغانستان، عراق و سوریه کوتاه مدت نیست، می‌نویسد که احتمال آن وجود دارد که سالیان طولانی این ماموریت‌ها بطول انجامد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده