ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیگیری دانشگاه آزاد برای فعال سازی شرکت های دانش بنیان

پیگیری دانشگاه آزاد برای فعال سازی شرکت های دانش بنیان

ایرنا/ رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، بهبود و ارتقای آموزش و فعال سازی شرکت های دانش بنیان را از رویکردهای جدی این واحد دانشگاهی در سال جاری برشمرد.
دکتر علی عباسپور در نشست شورای هماهنگی این واحد دانشگاهی که با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان این دانشگاه برگزار شد، به تشریح برنامه ها و چشم اندازی از فعالیت های واحد علوم و تحقیقات در سال جدید پرداخت.
به گفته وی، مجموعه واحد علوم و تحقیقات در سال 1395، بهبود ارتقا در سه حوزه کیفیت آموزشی، درآمدزایی از محل فعال سازی شرکت های دانش بنیان و نیز تقویت حوزه فرهنگ و پژوهش را مدنظر قرار داده است و مورد پیگیری قرار خواهد داد.
عباسپور به بهره برداری از ظرفیت های موجود در مجموعه اعضای هیات علمی در راستای درآمدزایی دانشگاه اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی برای استقرار و حضور بیشتر اعضای هیات علمی در دانشگاه می توان اهداف مدنظر از تاسیس شرکت های دانش بنیان را محقق کرد.
رئیس واحد علوم و تحقیقات یکی از عناصر اصلی ارتقای همه جانبه را حضور و فعالیت اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی دانست و گفت: در سال 1394 بیش از 150 عضو هیات علمی در واحد علوم و تحقیقات جذب شدند و در سال جاری نیز بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته حدود 250 عضو هیات علمی جدید در این واحد جذب خواهند شد.
به گفته عباسپور، در حال حاضر 996 عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت در این مجموعه فعال هستند.
وی به اخذ رتبه های علمی، پژوهشی و آموزشی واحد علوم و تحقیقات در سطوح ملی و بین المللی طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: واحد علوم و تحقیقات بر اساس ارزیابی موسسه بین المللی لایدن در بین 750 دانشگاه برتر دنیا و بر اساس رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در جمع 10 دانشگاه برتر کشور در علوم انسانی قرار دارد.
عباسپور با یادآوری اینکه واحد علوم و تحقیقات بر اساس اعلام پایگاه های استنادی ISI و ISC در سال 1394، در جمع 10 دانشگاه برتر مهندسی کشور از حیث تولید علم قرار گرفته است، تصریح کرد: دستاوردهای اخیر این واحد مقدمه ای برای برداشتن گام های بزرگتر در راستای پیشرفت های علمی و پژوهشی کلان در سطح منطقه و حتی بین الملل خواهد بود.
وی در مورد برنامه پنج ساله واحد علوم و تحقیقات نیز اظهار کرد: تدوین و تصویب این برنامه با کار کارشناسی دقیق و منسجم صورت گرفته و در هیات امنای دانشگاه به تصویب رسیده و بودجه 1395 این دانشگاه نیز منطبق بر واقعیات تدوین و تنظیم شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X