ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واعظی: اپراتور ها به حذف پیامک های تبلیغاتی به درخواست کاربرملزم شدند

واعظی: اپراتور ها به حذف پیامک های تبلیغاتی به درخواست کاربرملزم شدند

خراسان/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیامک های ارسالی بانک ها در خصوص اطلاعات حساب بانکی و اطلاع از تراکنش بانکی مشترکان موبایل، مشمول طرح قطع پیامک های تبلیغاتی نشده و قطع نمی شود.
محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، در مورد روش جدید قطع پیامک های تبلیغاتی و ارزش افزوده برای مشترکان موبایل توضیح داد.
وی گفت: فعال سازی و غیرفعال سازی خدمات پیامکی تمامی اپراتور های موبایل از این پس از طریق سامانه 800 و یا شماره گیری #800*ممکن شده است و براساس آن اپراتور های تلفن همراه موظف شدند در صورت درخواست کاربر، ارسال تمامی پیامک های تبلیغاتی برای وی را قطع کنند.واعظی ادامه داد: اما در مورد پیامک های ارزش افزوده با توجه به دسته بندی انجام شده، این امکان برای مشترک دیده شده که بتواند پیامک ارزش افزوده را به دلخواه حذف و یا لغو کند.
وزیر ارتباطات ادامه داد: پیامک ارزش افزوده به پیامک هایی گفته می شود که به ازای دریافت هر پیامک، از مشترک، هزینه کسر شود. برای مثال این پیامک ها شامل پیامک های بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار می شود. برای پیامک های ارزش افزوده گزینه ای در این سرویس در اختیار مشترک قرار داده می شود که چه سرویس هایی را فعال دارد و تصمیم بگیرد که آیا پیامک آن را خذف کند و یا خیر.واعظی تاکید کرد: پیامک های ارسالی بانک ها در خصوص اطلاعات حساب بانکی و اطلاع از تراکنش بانکی مشترکان، مشمول این طرح نشده و قطع نمی شود.
شایان ذکر است که بر اساس تصمیم جدید وزارت ارتباطات، درصورت فعال سازی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی از سوی مشترکان، اپراتور ها باید در تمامی پیامک های ارسالی، هزینه خدمات و نحوه غیرفعال سازی را به مشترک اعلام کنند.تمامی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی باید صرفاً بین ساعات 9 صبح تا 9 شب برای مشترکان ارسال شود و درصورت درخواست مشترک برای غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، این خدمات باید حداکثر تا 24 ساعت قطع شود.قطع سرویس، پیامک های تبلیغاتی خود اپراتور ها را نیز شامل می شود و درصورت درخواست مشترک برای غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، خدمات پیامکی مبتنی بر تراکنش شامل خدمات تراکنشی بانکی و خرید های الکترونیکی همچنان برای مشترکان فعال خواهد بود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X