ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شواین اشتایگر، مرد لحظات سخت

شواین اشتایگر، مرد لحظات سخت

طرفداری/ باستین شواین اشتایگر در اغلب مواقع مصدوم است، اما در مهمترین و حساس ترین لحظات نیز همواره اهمیت خود را به اثبات رسانده است. یوگى لوو سرمربى مانشافت و لوئیز فن خال سرمربى شیاطین سرخ نیز از این موضوع به خوبى آگاه هستند.
یوآخیم لوو سرمربى تیم ملى آلمان به خوبى مى داند که چه انتظاراتى مى بایست از شواین اشتایگر داشته باشد، چون در لحظات حساس همواره مى تواند بر روى او و تاثیرگذارى او حساب نماید. فینال جام جهانى 2014 مقابل آرژانتین بهترین نمونه براى اثبات این ادعا است، دیدارى تاریخى که شواینى در آن به عنوان رئیس آلمان ها در میانه میدان عملکردى فداکارانه و تاثیرگذار از خود به نمایش گذاشت و گونه خونین وى در مستطیل سبز ماراکانا براى همیشه در ذهن دوستداران فوتبال باقى خواهد ماند.
اما شاید چگونگى رسیدن شواین اشتایگر به فینال ریودوژانیرو در یادها باقى نمانده باشد، کاپیتان مانشافت در فصل منتهى به جام جهانى در بیشتر مواقع مصدوم بود و در اردوى آماده سازى براى حضور در جام جهانى نیز نتوانسته بود حتى خود را به تمرینات گروهى و تاکتیکى برساند. در جام جهانى 2014 نیز وى در اولین دیدار آلمان مقابل پرتغال حاضر نبود و به تدریج توانست به ترکیب اصلى تیم راه یابد. اما در بازى هاى حساس این تورنمنت شواین اشتایگر سرانجام به شرایط ایده آل خود رسید و در بازى مقابل فرانسه و برزیل در مراحل یک چهارم و نیمه نهایى به ترکیب اصلى تیم یوگى لوو راه یافت.
دو بازى پیش روى مانشافت مقابل لهستان و اسکاتلند، شاید از آن بازى هاى حساس براى آلمان ها محسوب نگردند، اما بازى هاى مهمى هستند، چون تکلیف صعود این تیم به رقابت هاى یورو 2016 در این دو دیدار تا حد زیادى مشخص خواهد شد. شاگردان یوگى لوو با پیروزى در بازى روز جمعه مقابل لهستان مى توانند صدر جدول این گروه را از آن خود نمایند و با پیروزى در بازى روز دوشنبه مقابل اسکاتلند مى توانند قدمى بلند براى کسب جواز حضور در رقابت هاى یورو 2016 بردارند. شواین اشتایگر کاپیتان مانشافت در این باره معتقد است:"دو بازى مهم پیش روى ما قرار گرفته است و من بسیار خوشحال هستم. ما مى خواهیم براى پیروزى تلاش کنیم و به موفقیت دست یابیم."
یوگى لوو سرمربى تیم نیز از این موضوع که شواین اشتایگر تیم را به سمت رقابت هاى یورو 2016 رهبرى خواهد نمود، اطمینان دارد:"من به باستین احتیاج دارم، چون او با مسئولیتى که در زمین بر عهده مى گیرد وروحیه پیروزى طلبانه اى که دارد، براى ما بسیار مهم است." اما برخوردارى ازچنین روحیه اى تنها کافى به نظر نمى رسد و از لحاظ بدنى نیز شواین اشتایگر به عنوان کاپیتان مانشافت مى بایست به شرایط مطلوبى دست یابد و یوگى لوو نیز نسبت به این موضوع آگاه است که شواینى تنها در صورت دورى از مصدومیت مى تواند بار دیگر به عنوان رئیس بى چون و چراى میدان شناخته شود، موضوعى که در ماه هاى اخیر به ندرت دیده شده است.
یوگى لوو در این باره معتقد است:"باستین تورنمنت هاى بسیار بزرگى را تجربه نموده و سال ها در تیمى بسیار بزرگ نیز بازى کرده است، انتقال او به تیمى دیگر نیز بى تردید اتفاقى مهم بوده است. شاید من از این به بعد تنها در بازى هاى مهم بر روى او حساب کنم و در بازى هاى دوستانه نیازى به او نداشته باشم، چون بازیکنان بالاى 30 سال که در سال هاى گذشته فشار زیادى را متحمل گشته اند، نیاز به استراحت بیشترى دارند و مربیان چه در سطح ملى و چه باشگاهى باید این موضوع را مد نظر قرار دهند." شاید هیچ کس بهتر از یوگى لوو از فشارهاى وارده به شواینى در سطح ملى آگاه نباشد، چون وى از سال 2004 در تیم ملى با از تجربه همکارى با کاپیتان مانشافت برخوردار است. لوئیز فن خال سرمربى منچستریونایتد نیز به خوبى از نقاط قدرت و ضعف شواین اشتایگر با خبر است، چون وى نیز بین سال هاى 2009 تا 2011 به عنوان سرمربى بایرن مونیخ، بازیکن شماره 31 این روزهاى شیاطین سرخ را تمرین داده است.
این ژنرال هلندى نیز با وجود برخى مشکلات در شروع کار باستین شواین اشتایگر در الودترافورد، بر روى وى حساب ویژه اى باز کرده است:"من مى خواهم به تدریج شواین اشتایگر را به اوج بازگردانم." تا کنون شواینى اما نتوانسته تاثیرگذارى خود را در ترکیب منچستریونایتد به اثبات رساند و به همین دلیل مورد آماج انتقادات برخى مطبوعات انگلیسى قرار گرفته است. شواین اشتایگر در هفته گذشته از رقابت هاى لیگ برتر جزیره براى اولین بار حضور نود دقیقه اى در دیدارى را تجربه نمود که این موضوع با اولین شکست منچستریونایتد در رقابت هاى این فصل مقارن گردید.
با این وجود کاپیتان مانشافت نگاهى رو به جلو دارد:"در منچستریونایتد هر روز من با چالشى جدید مواجه مى شوم که این مسئله همانند انگیزه و محرکى بزرگ براى من است." لوئیز فن خال نیز همانند یوگى لوو به خوبى از اهمیت شواین اشتایگر براى شیاطین سرخ آگاه است:"باستین بازیکنى است که مى تواند در زمین بازى ودر حین بازى تیم را هدایت و حتى مربى گرى نماید. ما به او در تیم خود نیازى مبرم داریم."

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده