ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرونده روز هدیه روز مرد، برای پدر، شوهر و پدربزرگمان چه بخریم؟

پرونده روز/ هدیه روز مرد، برای پدر، شوهر و پدربزرگمان چه بخریم؟

خراسان/ شکوه و بزرگی نام مولا علی (ع) و روز میلادش که شده بهترین زمان برای گرامیداشت مقام پدر، فرصتی است برای جشن و سرور و شادی. برای این روز مهم چه برنامه هایی در نظر گرفته اید؟
وقتی صحبت از خرید می شود ذهن مان می رود سمت خانم ها. خانم هایی که برای ریزترین جزئیات زندگی شان هم نیاز به پاساژگردی دارند. وقتی در بازار چشم می چرخانید مغازه هایی که کالاهایی مختص مردان دارند، در میان انبوه مغازه های زنانه فروشی گم می شود! این طور می شود که با فرارسیدن روز مرد همیشه هدیه های دم دستی مثل جوراب و احیانا پیراهن و شلوار به نظر می آید و دیگر هیچ! اما با جست و جوی بیشتر متوجه خواهید شد تعداد اقلام مورد نیاز و دوست داشتنی آقایان بی شمار است! در زندگی سلام امروز سعی کرده ایم مجموعه ای از هدایا را با در نظر گرفتن سلایق و بودجه های گوناگون مرور کنیم تا کمی خلاقیت و توجه شما را قلقلک دهیم. شاید امسال، روز به یادماندنی برای مردان خانواده تان رقم بزنید. پس نگران هدیه روز پدر، برای پدر بزرگ، پدر و همسر خود نباشید ...
هدیه های همسرانه
سال هاست که در کنار همسرتان با کم و زیاد ساخته اید. در بیماری و سلامت، خوشی و ناخوشی کنارش بوده اید. حالا و در آستانه روز مرد این بار خیلی واضح و روراست می خواهید بگویید قدردان زحماتش هستید. شاید در نگاه اول غصه تان شود که چه چیزی برایش بخرید که دوست داشته باشد اما کوله بار تجربه زندگی مشترک را دست کم نگیرید. کمی در دوست داشتن ها و حرفه و علایقش دقیق شوید. حتما فکر خوبی به نظرتان خواهد رسید. پیشنهادهای ما را نیز مرور کنید به دردتان می خورد:
مردان فرهنگ دوست
اگر همسر شما جزو فرهنگ دوستان است و عشق و تفریحش این است که شعر حفظ کند یا آرشیو کتب قدیمی و مقاله های نقد ادبی داشته باشد، می توانید یک دوره کامل آرشیو مجله مورد علاقه اش را که تا کنون نداشته است خریداری کنید. به عنوان مثال مجلاتی مثل «فیلم» یا «دنیای تصویر» مجلدهای خوبی از شماره های قدیمی دارند، البته اگر الان سفارش بدهید بعد از روز پدر به دستتان می رسد. خیلی از مجله ها آرشیو کاملی هم روی دی وی دی دارند که جاگیر هم نیست. خرید یک نسخه قدیمی و کمیاب از آثار ادبی یا پیدا کردن کتاب نویسنده مورد علاقه اش با امضای نویسنده مذکور که واقعا هیجان آور است! حتی کتاب صوتی هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد.
مردان ورزشکار و ورزش دوست
همسر شما هر روز صبح شال و کلاه می کند و قبل از کار یک دل سیر پیاده روی می کند؟ یا نه تا آخرین لحظه از خواب دل نمی کند؟ خب خیلی فرقی نمی کند چون ورزش آن قدر مفید و مهم است که با هر نوع رفتار و اخلاقی نمی شود از آن چشم پوشی کرد. کفش ورزشی، گرم کن ورزشی، کفش کوه نوردی، یک راکت تنیس یا بدمینتون، توپ والیبال یا بسکتبال و یا حتی خرید میل باستانی همگی قابل ذکر است. در اینجا فهرست قیمت چند وسیله ورزشی را بخوانید و با نیم نگاهی به جیبتان به بازار بروید :
انواع توپ بسکتبال، والیبال، فوتبال و هندبال
توپ بسکتبال : از 15 هزار تومان تا 250 هزار تومان
توپ والیبال: از 15 هزار تومان تا 400 هزار تومان
توپ فوتبال: از 15 هزار تومان تا 500 هزارتومان
توپ هندبال : از 30 هزار تومان تا 200 هزار تومان
در این زمینه با مبلغی حدود 120 هزار تومان می توانید یک توپ ایده آل برای ورزشکار مبتدی تا نیمه حرفه ای خریداری کنید.
انواع راکت تنیس، اسکواش و بدمینتون:
راکت تنیس: از 170 هزار تومان تا یک میلیون تومان
راکت اسکواش: از 90 هزار تومان تا 480 هزار تومان
راکت بدمینتون: از 18 هزار تومان تا 530 هزار تومان
برای یک خرید خوب و مفید در این زمینه مبلغی حدود 200تا 300 هزار تومان را در نظر بگیرید.
انواع دمبل : از 20 هزار تومان تا 500 هزار تومان
خرید دمبل را با مشورت یک مربی ورزشی و با توجه به ساختار فیزیکی همسرتان با بودجه ای حدود 80 هزارتومان انجام دهید.
انواع کوله ورزشی: از 170 هزار تومان تا 600 هزار تومان
برای مردی که جمعه ها کوه نوردی و پیاده روی در طبیعت را جزو برنامه مطلوبش می داند خرید یک کوله محکم و زیبا خیلی خوشایند است. به طور میانگین حدود 300 هزار تومان باید خرج کنید.
مردان رمانتیک!
گرچه تعداد مردان احساساتی انگشت شمار است اما شاید خرید یک هدیه عاشقانه رخدادی به یادماندنی برای همسر شما باشد. سعی کنید دوز سوزناک و پروانه ای را کم کنید و در عین بسته بندی زیبا و همراه با شاخه گل و نامه بازهم یک هدیه کاربردی را در بسته قرار دهید!هنر خود را در هر چه زیباتر کردن فضای خانه و گرما و دلنشین بودن محبت جاری بینتان نشان دهید. عطر، ست چرم، پیراهن، کت و شلوار، ریش تراش یا خودنویس و خودکارهای نفیس در این دسته قرار دارد. پولی که برای تهیه این نوع هدیه باید خرج کنید کاملا به اختیار خودتان است! به عنوان مثال خودنویس نفیس از 100 هزار تومان هست تا حدود 800 هزار تومان. خب برای ما که با خودکارهای ساده خو گرفته ایم خیلی هم مهم نیست خودنویسی با بدنه چوبی و نوک با روکش گران داشته باشیم.
مردان اهل فن!
کافی است یک فرصت مغتنمی دست دهد تا همسرتان آچار به دست شود و به جان یکی از وسایل خانه بیفتد؟ عشق ماشین است و روزهای تعطیل در حال سر و کله زدن با روغن و موتور ماشین؟ خب احتمالا همسر شما از بچگی در حال مثله کردن اسباب بازی ها و بعدها مدارهای الکترونیکی دبیرستان بوده است. برای مردانی با این روحیه خرید ابزار و لوازم فنی مهندسی بسیار هیجان آور است حتی اگر آن را لازم نداشته باشند! همین که در خانه وسایلی دارند که مخصوص شخص خودشان است و کسی جرأت ندارد با آن کار کند کلی کیف دارد!
انواع دریل برقی : از 100 هزار تومان تا 900 هزارتومان
انواع پیچ گوشتی برقی و شارژی: از 120 هزار تومان تا 650 هزار تومان
انواع مجموعه ابزار دستی: از 60 هزار تومان تا 500 هزار تومان
انواع قیچی، چاقو و ابزار ابتدایی باغبانی: از 12 هزار تومان تا 150 هزار تومان
خرید در این زمینه کمی پیچیده است. باید شم کارآگاهی قوی داشته باشید تا احیانا کالای بی مصرفی نخرید! بالای 50 هزارتومان نیز در کارت بانکی تان باید باشد!
مردان دانشمند!
هیچ چیز به اندازه آموختن علم و دانش همسرتان را به وجد نمی آورد. اگر ساعت ها برنامه علمی نگاه کند یا مدت ها در آزمایشگاه با فرمول های فیزیک وشیمی و زیست شناسی مشغول باشد اصلا خسته نمی شود. خب همسر علم دوستتان را با هدیه های علمی خوشحال کنید. تهیه یک مجموعه مستند علمی کمیاب و یا نرم افزارهای مبتنی بر طرح پرسش های نوین علمی پیشنهاد وسوسه برانگیزی است نه؟ یا دست نوشته ها و مقالاتی را که پراکنده در گوشه و کنار خانه گذاشته است جمع آوری کنید و با فهرست کردن سایت ها و دانشگاه هایی که در حوزه تخصصی وی مشهور هستند راه را برای چاپ مقالاتش هموار کنید!
هدیه های فرزندانه
برای روز مادر یک ماه فکر می کردید، آن قدر بالا و پایین کردید و با رمز و اشاره بین اعضای خانواده مشاوره مجازی راه انداختید تا بالاخره یک جشن به یادماندنی برای مادر گرفتید؛ مغز متفکر فعالیت های روز مادر کسی نبود جز پدر! که حالا روز خودش هست! مادر تکلیف را مشخص کرده و گفته من شخصی هدیه می خرم. افتادید توی هچل درست است؟ هیچ طرف مشورتی ندارید خودتان هستید و خودتان! سختی کار این است که این باباهای دوست داشتنی موجودات عجیبی هستند! اغلب خیلی حرف نمی زنند و کم مورد پرسش قرار می گیرند. علایقشان؟ خاطراتشان؟ دغدغه هایشان؟ تفریحشان؟ همه اش سوژه هدیه است! پیشنهادهای ما را مرور و خلاقیت را مخلوط کنید و یک معجون بی نظیر عشق و خود شیرینی به خورد بابای مظلوم بدهید!
تلگرام و اینستاگرام من تویی تو!
چه بابای شما تلگرام باز باشد چه نباشد وقتی عکس پروفایل شخصی تان عکس پدر شود همه متوجه می شوند. پس یا خبرش می رسد یا پیغامش! کار کوچکی که شادی قشنگی در پی دارد. قرار دادن عکسی از پدر در صفحه اینستاگرام و چند بیت شعر یا نوشتن چند جمله درباره احساسات قلبی خیلی قشنگ است. تا سال دیگر هر وقت این عکس را به پدر نشان دهید خوشحال می شود. اس ام اس فرستادن، استیکر ساختن برای پدر و فرستادن کارت پستال مجازی و دیگر امکانات مجازی هم که در اختیار شماست. پس دست به کار شوید.
شاگردی اوستا بابا!
پدر شما رستوران دار است؟ معمار است؟ مغازه دار؟ شغلی دارد که احتیاج به شاگرد و کارگر و وردست دارد؟ خب تمام سال که مشغول درس و فعالیت خود هستید این یک روز را بروید شاگردی پدر. اگر محل کار پدر شما این اجازه را می دهد که یک روز کاری را با او بگذرانید، پس از این فرصت استفاده کنید. هم فال است و هم تماشا. پدر شما از داشتن فرزندی جسور و در عین حال گوش به حرف کن مفتخر می شود. اگر حس کردید در محل کارش امری عقب افتاده است که با دستان توانمندتان جلو می افتد درنگ نکنید. روز پدر و فرزند بسازید!
این بار تو مهمان من باش پدر!
دورهمی های دوستانه در رستوران و کافی شاپ های لوکس شهر را تجربه کرده اید؟ این بار دورهمی پدر و فرزندی تشکیل دهید. با توجه به اخلاق پدرتان و سلیقه اش او را به یک رستوران و یا کافی شاپ دیدنی دعوت کنید. اگر باقی اعضای خانواده هم کمک کنند که دیگر عالی است. یک مهمانی بیرون از خانه به افتخار رئیس خانواده! سفارش دادن غذا یا دسر مورد علاقه اش را فراموش نکنید!
هدیه های عاشقانه
یک ماه است ازدواج کرده اید؟ یک سال؟ دو سال؟ فرقی نمی کند تا سال ها، هنوز زوج جوان محسوب می شوید و ذوق و شوق های مخصوص خریدهای مناسبتی در شما بیش از همه موج می زند! فراهم کردن بهترین و جالب ترین هدیه برای همسرتان نشان دهنده قدردانی و افتخار شما به اوست. این هدیه همیشه یک کالا نیست انجام برخی امور حاشیه ای خودش یک جور هدیه منحصر به فرد است. مردان نیز مثل خانم ها از دوست داشته شدن و مورد تقدیر قرار گرفتن نهایت لذت را می برند. پس به ایده های خود رنگ واقعیت ببخشید و به دور از حرف مردم که می گویند چه قدر لوس هستید؛ فقط به برق خوشحالی در چشمان همسرتان فکر کنید!
همسر قهرمان من!
صدای خوشی دارد و گاه در خلوت آواز می خواند؟ اگر مداد و خودکاری دستش بیاید فی الفور نقش و نقوش دیدنی می کشد؟ خط خوشش زبانزد خاص و عام است؟ یک ساز دارد که مدت هاست نواختنش را فراموش کرده است؟ خیلی وقت است دیگر کلاس ورزش نمی رود؟ اگر همسرتان هنر و توانایی دارد که به دلایل گوناگون به ویژه فشارهای اقتصادی آن را رها کرده است و نمی تواند برایش وقت بگذارد سعی کنید جوری شرایط را فراهم کنید تا دوباره استعدادش احیا شود. برنامه کاری اش را به دقت مرور کنید. شاید فراغتی پیدا شود. پس اسمش را در کلاس مرتبط با علایقش ثبت نام کنید شاید اولش بگوید نمی توانم بروم اما این یک جور عمل انجام شده است و به نتیجه خوشی می انجامد.
هرچی آرزوی خوبه مال تو!
گهگداری در گپ و گفت های همسرانه از آرزوهای کودکی اش گفته است. اینکه دوست داشته فلوت بزند یا ساز دهنی. اینکه عاشق ماکت ماشین های کلاسیک یا ماکت تفنگ و اسلحه بوده است. یک دوربین شکاری پیشرفته و یا دوربین عکاسی با مارک خاص. چیزهایی که به علت های مختلف نتوانسته داشته باشد. فرصت خوبی است با توجه به بودجه تان یکی از آرزوهای بچگی اش را برآورده کنید!
مسافرت مردانه!
این پیشنهاد فراگیر نیست. اما می توانید با توجه به سبک زندگی خود آن را تغییر دهید. ترتیب سفری یک روزه با دوستان آقا و اقوام همسرتان را بدهید. بله یک سفر مجردی! این پیشنهاد می تواند گروهی اجرا شود. یعنی عده ای از خانم های دوست و همسایه تصمیم بگیرند همسرانشان را یک روز بفرستند تفریح. برای پس از بازگشتشان نیز می توانید یک مهمانی کاملا ساده و خودمانی ترتیب دهید و به این روش روز مرد را به یادماندنی کنید.
هدیه های نواده گانه!
وقتی نوبت خرید برای پدربزرگ خانواده می رسد، همه چیز سخت تر می شود! می خواهید هدیه ای بگیرید که در عین حال که یک مرد سالمند را خوشحال می کند احترام و شأن او نیز حفظ شود. خب نوه های گل و گلاب چه ایده ای برای پدربزرگ دارید؟ اگر به جای کادوهای خرده ریز و ارزان قیمت پول ها را روی هم جمع کنید و دسته جمعی یک کادوی کاربردی بگیرید پدربزرگتان حتما به شما امیدوار می شود!
روز فرار از مرغ آب پز!
سری به پزشک پدربزرگتان بزنید و از حال و احوال کامل جسمی او با خبر شوید. وقتی پس از مذاکرات فشرده از دکتر اجازه گرفتید ترتیب یک سفره پر رنگ و لعاب خوراکی را بدهید. یک مهمانی با هنرنمایی نوه ها. بی شک پدربزرگتان علاقه تاریخی به کله پاچه دارد! سیراب و شیردان و جگر و چنجه که فبها! شایدم تازگی ها عاشق پیتزا و لازانیا شده باشد! آبگوشت بزباش و آش رشته پر پیاز و روغن داغ چه طور؟ تاکید می کنیم کم و کیف ترتیب این سفره رنگارنگ را از پزشک پدربزرگ جویا شوید و بعد هفت رنگ پلو را تدارک ببینید!
بابابزرگ نوستالژی دوست ما!
اگر در جمعی از گوشی یا ضبط صوتی صدای یک ترانه قدیمی بیاید، پدربزرگ همه را ساکت می کند که ترانه را بشنویم. پس هدیه بی نظیری است آرشیو تصانیف و ترانه ها و آوازهای قدیمی درون یک فلش یا سی دی. اگر پدربزرگ ضبط صوت قدیمی دارد با کمی خرج بیشتر یک ضبط فلش خور برای منزل یا خودرویش بخرید. خرید یک گرامافون که بتواند صفحه های قدیمی را بخواند که دیگر حرف ندارد!
نام پدر جان در قاب قلب خانواده!
عکس های جالبی از دوران سربازی پدربزرگ یا دوران خدمتش در جنگ در آلبوم قدیمی خانواده یافته اید؟ عکسی در محل کارش وقتی فقط 40 سال داشته است؟ عکسی از اولین روزی که پدر شده است؟ بسیار عالی است! به یک لیتوگرافی مراجعه کنید و پس از اسکن و بالا بردن کیفیت عکس آن را در ابعاد دلخواه چاپ و قابش کنید. خب هدیه ای با یک حس خوب و پر از شور زندگی به بزرگ خاندان آماده است!
پرونده روز/ هدیه روز مرد، برای پدر، شوهر و پدربزرگمان چه بخریم؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده