ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدبیر آقاى خاص براى فرار از بحران ابتداى فصل

تدبیر آقاى خاص براى فرار از بحران ابتداى فصل

طرفداری/ شروع فاجعه بار چلسى در فصل جدید از رقابت هاى لیگ برتر با شکست مقابل کریستال پالاس در استادیوم خانگى تکمیل شد. مشکل آبى هاى لندنى در این فصل جدید کمى نامعمول به نظر مى رسد و ژوزه مورینیو نیز انتقاداتى را به چنین مشکلاتى وارد نموده است.
ژوزه مورینیو در دوران حضور خود به عنوان سرمربى چلسی تنها یک دیدار خانگى را در تارخ 19 آپریل سال 2014 به ساندرلند واگذار نموده بود، اما چنین آمار غرور آفرینى از هفته گذشته اعتبار خود را از دست داده است، چون آبى هاى لندى در بازى هفته گذشته خود در استادیوم خانگى استمفورد بریج شکست 1:2 را مقابل کریستال پالاس پذیرا شدند تا شروع مایوس کننده و فاجعه بار این تیم در رقابت هاى این فصل لیگ برتر تکمیل گردد.
از سویى دیگر دیدار مقابل کریستال پالاس براى ژوزه مورینیو نیز از اهمیت خاصى برخوردار بود، چون این دیدار دویستمین حضور این سرمربى پرتغالى بر روى نیمکت مربى گرى چلسى در رقابت هاى لیگ برتر جزیره و صدمین تجربه این رقابت ها در استادیوم خانگى چلسى براى آقاى خاص فوتبال محسوب مى گردید. این شکست در واقع سومین شکست آبى هاى لندنى در پنج دیدار از رقابت هاى این فصل بوده و مدافع قهرمانى رقابت هاى لیگ برتر جزیره در چهار دیدار ابتدایى این رقابت ها نه گل دریافت نموده که بدترین آمار ثبت شده از این تیم در این زمینه از فصل 1971/72 به حساب مى آید.
مشکلات علنى در خط دفاعى
در بازى هاى اخیر ثبات دفاعى و فشردگى تیمى که همواره نقشى اساسى در فلسفه فوتبال ژوزه مورینیو داشته اند، در چلسى به چشم نخورده است. براى نمونه برانیسلاو ایوانوویچ که همواره در سمت راست خط دفاعى تیم بازیکنى مطمئن براى اقاى خاص محسوب مى گردیده، در این فصل به ویژه در بازى مقابل منچسترسیتى عملکردى مایوس کننده از خود نشان داده است. علاوه بر این گرى کهیل و کورت زوما نیز که در غیبت جان ترى محروم، در بازى مقابل کریستال پالاس در عمق خط دفاعى قرار گرفته بودند، هرگز امیدوار کننده نشان ندادند.
علاوه بر این شاگردان مورینیو دو بازى این فصل را ده نفره به پایان برده اند. تیبوت کورتوا سنگربان تیم در اولین بازى از رقابت هاى فصل مقابل سوانسى از زمین اخراج گردید و جان ترى نیز دو هفته بعد دربازى مقابل وست برومویچ به دلیل دریافت کارت قرمز مجبور به ترک زمین شد. در واقع قواى تهاجمى حریفان در دیدارهاى اخیر مقابل تیم آقاى خاص به دلیل عدم وجود هماهنگى بین خطوط مختلف این تیم توانسته اند به خوبى توپ هاى خطرناکى را به پشت دفاع چلسى برسانند و مدافع و دروازه بان آبى هاى لندنى در چنین صحنه هایى براى جلوگیرى از باز شدن دروازه خودى مجبور به انجام چنین خطاهایى که منجر به اخراج آنها شده، گردیده اند.
انتقاد علنى از ادن هازارد
عملکرد نامطلوب تیم چلسى حتى براى ژوزه مورینیو نیز تعجب برانگیز بوده است، به طورى که بعد از شکست مقابل کریستال پالاس آقاى خاص نمى دانست که باید از تمامى تیم و یا بازیکنى خاص انتقاد نماید:"من نمى خواهم در مورد عملکرد تک تک بازیکنان صحبت نمایم، اما من در این دیدار از یازده بازیکنى که بتوانند به عنوان تیم در زمین حضور داشته باشند، برخوردار نبودم. بعد از انجام تعویض سوم بازى من در آرزوى این بودم که بتوانم چهار تعویض انجام دهم. انتظار داشتن عملکردى خوب از تیمى که برخى از بازیکنان آن حتى به سطح معمولى خود نیز نزدیک نشده اند، بسیار دشوار مى باشد. اگر در تیم تنها شش یا هفت بازیکن عملکردى قابل قبول داشته باشند و باقى بازیکنان کیفیت لازم را از خود نشان ندهند، نمى توان توقع داشت که تیم بتواند عملکردى با ثبات از خود نشان دهد."
ژوزه مورینیو همچنین از عملکرد ادن هازارد که به عنوان"PFA Player of the Year" یا بهترین بازیکن سال فوتبال انگلیس برگزیده شده، در این فصل بسیار ناراضى است:"اگر تو به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شده اى، مى بایست در زمین مسئولیت پذیر باشى و سعى کنى فصلى خوب همانند گذشته را تکرار نمایى." در کنار این ستاره بلژیکى باقى ستون هاى تیم نیز از شرایط مطلوب خود به دور هستند، سسک فابرگاس براى نمونه به عنوان فرمانده میانه میدان تیم آقاى خاص ناآماده نشان مى دهد و شاید هنوز نتوانسته با نقش جدید خود در این فصل به عنوان بازیکن پست شماره ده پشت سر مهاجمین اصلى تیم کنار بیاید.
برخى از منتقدین اما قهرمانى چلسى در فصل گذشته را بزرگترین مشکل این تیم مى دانند و از نظر آنها تیم از انگیزه کافى برخوردار نیست، اما این موضوع چندان به مذاق ژوزه مورینیو خوش نیامده است:"من چنین اعتقادى ندارم و این موضوع حداقل در مورد من صدق نمى کند. اگر من برنده باشم، بازهم مى خواهم به پیروزى هاى بیشترى دست یابم و این یک انگیزه فوق العاده براى من محسوب مى گردد. اگر تو به خاطر یک موفقیت دیگر از انگیزه لازم براى نبرد برخوردار نباشى، بسیار ناراحت کننده خواهد بود."
حاشیه هاى اطراف تیم
آبى هاى لندنى در این فصل همچنین با حواشى بسیارى روبرو بوده اند، براى نمونه مورینیو بعد از تساوى مقابل سوانسى در اولین بازى لیگ، پزشک تیم خانم اوا کانیرو را به عنوان مقصر اصلى قلمداد نموده بود، چون در این بازى ادن هازارد با وجود انجام معالجه در حین بازى توسط پزشک تیم، به علت آسیب دیدگى قادر به ادامه دیدار نشد تا چلسى بازى را نه نفره به پایان رساند:"به عنوان نگهبان، پزشک یا منشى اگر تو بر روى نیمکت قرار گیرى، باید درکى درست از فوتبال داشته باشى." و در بازى هاى بعد پزشک تیم دیگر بر روى نیمکت ذخیره هاى تیم چلسى قرار نگرفت.
یکى دیگر از مشکلات عمده ژوزه مورینیو این است که بسیارى از ستاره هاى چلسى بعد از بازگشت از مسابقات ملى، عملکردى ضعیف از خود نشان مى دهند:"من مى خواهم به صورت فشرده و مدام با بازیکنان خود تمرین کنم، اما چنین موضوعى امکان پذیر نیست و من تنها مى توانم امیدوار باشم که بازیکنان سالم از بازى هاى ملى باز گردند."
چلسى در این میان نسبت به ضعف خود در خط دفاعى واکنش نشان داده و مدافعى جدید را به خدمت گرفته است، تا آخرین روزهاى مهلت نقل و انتقالات سران چلسى به دنبال جذب جان استونز از اورتون بودند که در نهایت توفیقى در جذب این مدافع نصیب آنها نگردید، حال آنها به جاى استونز پاپى جیلوبجى را از نانت فرانسه خریدارى نموده اند که علاوه بر دفاع میانى از قابلیت بازى در پست هافبک دفاعى نیز برخوردار است. روزنامه فرانسوى L’Equipe اما بعد از این اتفاق مدعى شده که ژوزه مورینیو تا پیش از جذب این بازیکن، هیچ شناختى از وى نداشته و حتى اسم وى را نیز نشنیده بوده است.
شرایط متفاوت در لیگ جزیره
ژوزه مورینیو بعد از بازى مقابل کریستال پالاس درباره بازیکنان احتمالى تازه وارد اما نظرى محتاطانه داشته است:"من بى تردید نخواهم گفت که کدام بازیکن را مى خواهم. ما مجبوریم که چنین نتایجى را جبران کنیم."، ابراز چنین جملاتى نشان از اعتماد بالاى آقاى خاص به بازیکنان خود دارد و وى تنها در این روزها با انتقاداتى که از آنها مى نماید از عملکرد آنها ناراضى است.
بعد از رقابت هاى هفته چهارم چلسى با کسب چهار امتیاز در رده سیزدهم جدول رده بندى قرار گرفته و در همین ابتداى فصل هشت امتیاز کمتر از منچسترسیتى صدرنشین کسب کرده است، مورینیو اما هنوز نسبت به تیم خود خوشبین است:"در هر لیگ دیگرى اگر ما از چنین شرایطى برخوردار بودیم، دیگر نمى توانستیم خود را مدعى قهرمانى بدانیم، اما در انگلیس شرایط متفاوت است." از نظر آقاى خاص چون در انگلیس همه تیم ها از سطحى رقابتى برخوردار هستند، هر اتفاقى ممکن است روى دهد و هنوز هیچ چیز به پایان نرسیده است. بعد از استراحت یک هفته اى به دلیل انجام بازى هاى ملى،‌ آبى پوشان لندنى در پنجمین هفته از رقابت هاى لیگ برتر میهمان اورتون خواهند بود و از نظر ژوزه مورینیو تنها راه خلاصى از این شرایط بحرانى "تلاش، واکنش و آنالیز" مى باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده