ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

7 مالزیایی از جمله یک پلیس متهم به جرائم تروریستی شدند

7 مالزیایی از جمله یک پلیس متهم به جرائم تروریستی شدند

ایرنا/ دادگاه ایالت های مختلف مالزی هفت شهروند این کشور که از گروه های مختلف از جمله پلیس هستند را به فعالیت های مرتبط با تروریسم متهم کرد.

تارنمای روزنامه استار روز چهارشنبه اعلام کرد که یک زن از نیروی پلیس مالزی، یک صراف و یک تاجر به دلیل فعالیت های مرتبط با گروه تروریستی داعش در دادگاه عالی این کشور در 'پتالینگ جایا' تفهیم اتهام شدند.
'جوسنیناواتی عبدالغنی' زن 35 ساله مالزیایی از نیروی پلیس متهم به حذف عمدی اطلاعات مرتبط با فعالیت های تروریستی از سال گذشته تا سه ماهه نخست سال جاری شده و براین اساس قرار است به اتهام وی در پایان ماه آینده رسیدگی شود.
'محمد نظری اسحاق' تاجر 49 ساله مالزیایی نیز متهم به داشتن حساب بانکی در نزد 'می بانک' بوده و قصد داشته از این طریق به تروریست ها کمک کند.
'محمد حنیفه سید الاکبر' 36 ساله دیگر فرد مالزیایی است که به دلیل در اختیار داشتن اقلام مربوط به فعالیت های تروریستی با چنین اتهامی مواجه شده است.
در بخش شمالی مالزی نیز چهار فرد دیگر به فعالیت های تروریستی متهم شدند. یک مرد تاجر مالزیایی که در فروش آنلاین محصولات کودک فعالیت داشت و به همراه یک زن خانه دار به دلیل در اختیار داشتن اقلام مرتبط با فعالیت های تروریستی در دادگاهی در ایالت پرلیس متهم شدند.
'محمد سیف الهاشم' 35 ساله نیز به جرم داشتن این اقلام در خانه ای در ایالت پرلیس واقع در شمال این کشور، اکنون با دوره زندان حداکثر هفت سال و جریمه نقدی مواجه است.
وی علاوه بر داشتن این قبیل اقلام، با در اختیار داشتن مبالغی پول جعلی مالزی نیز با حکم زندان 10 ساله مواجه است.
'نور اینتان شافیناز جوهری' زن 27 ساله مالزیایی نیز به جرم انجام فعالیت های مرتبط با تروریسم و در اختیار داشتن اقلام مرتبط با این قبیل فعالیت ها، متهم به فعالیت های تروریستی است.
دادگاه این زنی مالزیایی اهل پرلیس قرار است روز بیستم ماه آینده میلادی برگزار شد.
علاوه بر این موارد، یک دختر دانشجوی دانشگاه های دولتی مالزی و همچنین یک مرد دیگر در ایالت ترنگانو مالزی متهم به فعالیت های تروریستی شدند.
'عایشه عطام' دانشجوی 29 ساله مالزیایی و 'انور ابو راوی' 40 ساله هر دو در دادگاه های جداگانه در ترنگانو تفهیم اتهام شدند.
ده ها مالزیایی در کنار گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه مشغول جنگ هستند و بیش از 130 تن نیز براساس امار رسمی یا به دلیل حمایت از این گروه در مالزی بازداشت شده اند. تاکنون دستکم 17 مالزیایی نیز در عملیات تروریستی و انتحاری به هلاکت رسیده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده