ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جعفری: معارضان سوری در هیئت ریاض خلاصه نمی شود

جعفری: معارضان سوری در هیئت ریاض خلاصه نمی شود

تسنیم/ رئیس تیم مذاکراتی دولت سوریه در مذاکرات صلح در ژنو تاکید کرد که جناح معارضان سوریه، در گروه معارضان مورد حمایت ریاض خلاصه نمی شود بلکه گروههای معارض دیگر هم وجود دارند.

بشار جعفری در گفت وگو با خبرگزاری رویترز تصریح کرد: جناح معارضان منحصر به گروه معارضان تشکیل شده در عربستان نیست.
وی درباره اقدام تیم مذاکراتی گروه معارضان سوری مورد حمایت عربستان در کناره گیری از این دور از مذاکرات صلح سوریه در ژنو گفت: اگر می خواهند (این مذاکرات را) تحریم کنند، می توانند آن را انجام دهند. این مشکل بزرگی برای ما نیست زیرا آنها تنها نمایندگان معارضان سوری نیستند.
بشار جعفری تاکید کرد: بهانه های گروه معارضان سوری مورد حمایت عربستان قانع کننده نیست.
گروههای دیگر معارضان را "تریبون مسکو - آستانه" و "کنفرانس قاهره" تشکیل می دهند که سازمان ملل در جریان مذاکرات غیرمستقیم با آنها مشورت کرد.
بشار جعفری گفت: گروههای دیگر معارض با سهولت ممکن مذاکرات را ادامه خواهند داد.
وی افزود: تیم مذاکراتی گروه معارضان سوری مورد حمایت ریاض از همان آغاز فرایند مذاکرات مشکل تراشی و تهدید می کند که مذاکره را به حالت تعلیق در می آورد یا به تعویق می اندازد زیرا این گروه منتظر و گوش به فرمان دستورات حامیانش در عربستان و قطر و ترکیه است.
بشار جعفری درپاسخ به این ادعای گروه معارضان سوری مورد حمایت عربستان و قدرتهای غربی که رفتار دولت سوریه را باعث فروپاشی مذاکرات می دانند، به درخواست های سران این گروه در ژنو از عناصر مسلح خود برای حمله به ارتش سوریه اشاره کرد و آن را علت فروپاشی مذاکرات دانست.
وی تاکید کرد: کسانی که شکایت می کنند که دولت سوریه این کار و آن کار را انجام می دهد، خودشان باعث این امر شدند. عناصر تندروی تروریستی در داخل گروه معارضان سوری مورد حمایت ریاض بر سازوکار تصمیم گیری (در داخل این گروه) سیطره دارند.
بشار جعفری گفت: توافق توقف اقدامات جنگی ثابت است. توافق پابرجاست و هیچ شکایتی وجود ندارد. نبرد روز افزودن علیه ترورست ها اجرا می شود.
وی درپاسخ به این سوال که آیا لازم نیست درباره آینده بشار اسد در مذاکرات بحث شود، بار دیگر تکرار کرد: فقط ملت سوریه است که می تواند تصمیمی در این زمینه بگیرد. هرچیز دیگری، غیرقانونی خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده