شفاخونه گیاه «خار مریم» دشمن بیماری‌های کبدی

شفاخونه/ گیاه «خار مریم» دشمن بیماری‌های کبدی

ایسنا/ ریشه، برگ و گل گیاه خارمریم اشتهاآور، مقوی و تب‌بر است و برای درمان بیماری‌های کبدی و طحال، یبوست، سنگ صفرا، درد نیمه‌سر و ناراحتی‌های کیسه صفرا کاربرد دارد.
محسن پویان مشاور پژوهشی رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی در حوزه گیاهان دارویی، با اشاره به مشخصات گیاه‌شناسی خارمریم، اظهار کرد: خار مریم گیاهی است، بوته‌ای و خاردار که به خانواده کاسنی تعلق دارد و ارتفاع آن به 60 سانتی متر می‌رسد.
پویان با اشاره به این که از برگ، گل، دانه و در برخی موارد ریشه گیاه خارمریم استفاده می شود، تاکید کرد: در شیمی گیاه ماده‌ای به نام تیرامین گزارش شده که ماده‌ای مشابه آدرنالین است و این ماده بیشتر در دانه آن وجود دارد و خاصیت بند آوردن خونریزی را دارد.
مصرف دانه آن به صورت دم کرده یا تنتور باعث بند آمدن خونریزی می‌شود و ریشه، برگ و گل آن اشتهاآور، مقوی و تب‌بر است و برای درمان بیماری‌های کبدی و طحال، یبوست، سنگ صفرا، درد نیمه‌سر و ناراحتی‌های کیسه صفرا کاربرد دارد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شفاخونه گیاه «خار مریم» دشمن بیماری‌های کبدی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X