ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاخ سفید: اوباما لایحه 11 سپتامبر علیه ریاض را وتو می کند

کاخ سفید: اوباما لایحه 11 سپتامبر علیه ریاض را وتو می کند

خراسان/ اوباما طرح تعقیب قضایی دولت عربستان درباره حملات انتحاری 11 سپتامبر 2٠٠1 در ایالات متحده را وتو می کند. این تصمیم یک روز پیش از سفر اوباما به ریاض از سوی سخنگوی کاخ سفید اعلام شد. اوباما امروز چهارشنبه سفر خود به منطقه خلیج فارس را آغاز می کند.پیشتر عربستان تهدید کرده بود در صورت انتشار این اسناد سرمایه 750 میلیارد دلاری خود را از آمریکا خارج می کند.
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، گفته است «تصور این که رئیس جمهور لایحه ای را که در حال حاضر پیش نویس شده، امضا کند بسیار دور از ذهن است.»  چنان چه این طرح، که چاک شومر، سناتور دموکرات و جان کورنین، سناتور جمهوری خواه آن را مطرح کرده اند، تصویب شود، به بازماندگان قربانیان حملات 11 سپتامبر امکان می دهد به دلیل این که اکثر عاملان این حملات از شهروندان عربستانی بودند، دولت این کشور را برای دریافت غرامت تحت تعقیب قضایی قرار دهند.
جاش ارنست می گوید «کشوری مانند عربستان سعودی با یک اقتصاد بزرگ و مدرن از بی ثباتی در بازار های مالی جهان سودی نخواهد برد و آمریکا هم همین طور.» تردید ها درباره نقش داشتن عربستان در این حملات پس از گزارش نتایج کمیته بررسی کنگره آمریکا در سال 2002 افزایش یافت؛ در گزارش این کمیته آمده است برخی مدارک نشان می دهد مقام های سعودی که در زمان حملات در آمریکا زندگی می کردند، در این توطئه نقش داشته اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده