ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آفتاب یزد «سَمبَل» بودجه یا «بستن» بودجه؟!

سرمقاله آفتاب یزد/ «سَمبَل» بودجه یا «بستن» بودجه؟!

آفتاب یزد/ « «سَمبَل» بودجه یا «بستن» بودجه؟! » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه آفتاب یزد، سید علیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

اقدام دیروز نمایندگان مجلــس در نحــوه بســتن پرونده بودجه با پرسش های فراوانی روبه روست. در شرایطی که طی روزهای گذشته حواس خیلی ها درگیر اعتراض های صورت گرفته به برجام و اظهارات سیف رئیس کل بانک مرکزی بوده است اهالی بهارستان درحال تصویب طرح هایی هستند که به معنای واقعی کلمه مــردم را به دردســر بزرگی می انــدازد. یکــی از این مصوبات حذف ســه دهک درآمدی جامعه از دریافت یارانه اســت. نمایندگان میلیون 24 دولت را مکلف کرده اند نفر را از لیســت یارانه بگیران حذف کند و در شرایطی که مقامات دولتی و کارشناسان اقتصادی این موضوع را نشــدنی می دانند حتی نمایندگان محل هزینه های ناشی از این حذف را نیز مشخص کرده اند! آری؛ این اقدام بهارستانی ها در میان غفلت رسانه ها و ناظران بسیار عجیب است. در واقع به نظر می رسد مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی عمر خود آنچنان به این مهــم که مصوباتش قابلیت اجرایی دارد یا خیر توجه و وقع چندانی نــدارد و تنها به دنبال آن است که رفع تکلیف کند. اقدام نمایندگان محترم در مورد یارانه ها مانند اقدام پدر خانواده ای می باشد که برای جبران کسری بودجه پایان ماه، یکی از فرزندان خود را از حق خوردن و آشامیدن محروم می کند و برایش هم مهم نیست آن فرزند زنده بماند یا خیر! مجلس هم برای آنکه کسری بودجه دولــت را جبران کنــد بی توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور و اینکه آیا اساسا می توان 24 میلیون نفر را از لیست یارانه بگیران حذف نمود به دولت تکلیف کرده این اقدام را صورت دهد. حــال آنکه اولا نه شناسایی این تعداد افراد یارانه بگیر ممکن است و ثانیا به نظر نمی رسد در کشور ما این مقدار پولدار و بی نیاز به یارانه وجود داشته باشد. به هر حال همــان طور که می دانید یک سوم نمایندگان فعلی مجلس حدود یک ماه دیگر بایســتی از بهارستان خداحافظی کنند و به نظر می رســد همین موضوع باعث گردیده سرنوشت مصوباتشان آنچنان برایشان اهمیتی نداشــته باشــد. از همین رو به نظر می رسد بودجه در مجلس «سَمبَل» شده تا «بسته». نمایندگان مجلس بعــدی در قبال بودجه فوق در صورت تایید نهایی آن از سوی شــورای نگهبان وظیفه ســنگینی دارند و چه بسا بایستی از هم اکنون به فکر اصلاح آن باشــند. مملکت در پســابرجام به بودجه ای نیاز دارد که بتواند نیازهای مختلف از جمله نیازهایی که مردم آنان را در انتخابات هفتم اسفند مطرح کرده اند را جامه عمل بپوشاند. با چنین بودجه ای که نماینــدگان محترم مجلس فعلی مرحمت نموده (!) و بررسی کرده اند فقط یک سال از عمر قوای مجریه و مقننه تلف می شود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X