ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات جابجایی صندلی ها

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ جابجایی صندلی ها

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز شنبه به شرح زیر می باشد.

کیهان - این روزنامه در یادداشتی با عنوان «جابجایی صندلی ها» به قلم حسین شریعتمداری حمله شدیدی به اظهارات رئیس جمهور در باب رد صلاحیت ها انجام داد و نوشت: تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور به جای آن که به خاطر ناکامی - بخوانید ضعف و ناتوانی- دولت در حل مشکلات یاد شده، روی صندلی بدهکار بنشیند و به مردم که با آن همه وعده و وعید، طلبکار هستند پاسخ بدهد، روی صندلی طلبکاران نشسته و بازخواست می‌کند!
جام جم- این روزنامه در گزارشی از اینکه «در 8 ماه گذشته 5/18 درصد قربانیان تصادفات رانندگی زیر 18 سال داشتند»، خبر دادو نوشت: این آمار ها گواهی است بر این که کودکان و نوجوانان در هیچ کدام از معادلات مسئولان برای داشتن سرویس مدرسه، اتوبوس و خودروهای شخصی امن، جایی ندارند و معابر شهری نیز کمتر توجهی به ایمنی این گروه آسیب پذیر نمی کنند .

دنیای اقتصاد – این روزنامه در تیتر اصلی خود با عنوان «پول 15 کشور در راه ایران» نوشت: فعالان اقتصادی 15 کشور اروپایی و آسیایی، در واکنش مثبت به بسته 25 میلیارد یورویی وزارت راه و شهرسازی تاکنون چند نشست با مقامات ایرانی داشته اند و به زودی دست کم 3 قرارداد بزرگ در زمینه حمل و نقل هوایی و ریلی منعقد می شود.

شرق - این روزنامه در خبری از مخالفت آمریکا با الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت خبر داد . وطن امروز – این روزنامه در مطلبی باعنوان «فرار از معیشت به سیاست» نوشت: اظهارات جنجالی رئیس جمهور علیه شورای نگهبان و ساز وکارهای قانونی انتخابات ، استراتژی دولت در دوران پسابرجام را فاش کرد.

اعتماد- این روزنامه در گزارشی، با عنوان «دفاع روحانی از مرزهای انتخابات» نوشت: رییس جمهوری برداشت خود را از «مر قانون» روایت کرد؛ روایتی معترضانه. سخنی بی هیچ پرده پوشی؛ «اگر قرار است یک جناح در انتخابات حضور داشته باشد و یک جناح نه، دیگر به چه دلیل انتخابات برگزار می کنیم؟»

جوان- این روزنامه سخنان روز پنجشنبه روحانی را اتهام زنی بی سابقه رییس جمهور به شورای نگهبان توصیف کرد و مدعی شد: حملات بی سابقه رئیس جمهوری به شورای نگهبان در نوع خود و از این جایگاه بی سابقه است. اتهام «عمل سلیقه ای» و «حذف یک جناح» به ناظر و مفسر قانون اساسی اتهام کمی نیست... اما علت حملات رئیس جمهور به شورای نگهبان چه می تواند باشد؟ قطعاً دلایل آن یک سویه و تک عاملی نیست اما رئیس جمهوری از عمق فاجعه ای که می آفریند بی خبر نیست. چنین مواضعی صرفاً از یک روشنفکر دور از قدرت و رادیکال میسر است نه یک عضو عالی حاکمیت که از قضا هویت امنیتی آن بر همه هویت های دیگر می چربد.

کیهان- سخنان روز پنجشنبه رئیس جمهور محترم، از مصادیق تام و تمام یا حاشیه رفتن و ریل عوض کردن است که معمولا هنگامی به کار می رود که یک چهره سیاسی با وعده های رنگارنگ موفق به جلب رای موافق مردم بشود ولی هنگام عمل به وعده ها، با روش های عجیب و غریب، از زیر بار عمل به وعده ها شانه خالی کند و در عوض، هر روز در موضوعی که اساسا مردم در خصوص آن هیچ توقع و انتظاری از او ندارند، دخالت کند!

آرمان- این روزنامه درمطلبی باعنوان «حق الناس موضوعی دوجانبه» نوشت: باید توجه داشت وقتی مسئله حق الناس بودن انتخابات مطرح می شود، اگر مردم نتوانند کاندیداهای خود را در بین گزینه های موجود مشاهده کنند، حقشان تضییع شده است. حق الناس موضوعی یکجانبه نیست. باید با رعایت قانون امکان انتخاب برای همه مردم فراهم شود. باید پرسید مگر می شود مردم در صحنه انتخابات حضور پیدا کنند و نامزدهای مورد علاقه شان را نیابند؟! سخن این است که همه سلایق باید امکان حضور داشته باشند. چرا که مجلس خانه ملت است.

کیهان –«حسین شریعتمداری» مدیرمسئول این روزنامه نسبت به برجام در جریان سخنرانی وی در همایش کشوری موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در قم پرداخت و نوشت: بعد از توافق وین و تدوین برجام، آمریکا و متحدانش از این توافق با عنوان یک دستاورد بزرگ برای دولت آقای روحانی یاد کرده و می کنند و از سوی دیگر رئیس جمهور و برخی دیگر از دولتمردان نیز، برجام را، «تسلیم قدرت های بزرگ در مقابل ایران»! و «بزرگترین دستاورد تاریخ انقلاب»! می نامند و حتی آن را «فتح الفتوح»! و در مواردی با اهمیت تر از فتح خرمشهر معرفی می کنند! و این نمونه روشنی از همان الگوی تقلبی است چرا که با وجود ضعف های فراوان برجام و هزینه سنگینی که در مقابل آن پرداخت کرده ایم، آقای روحانی آن را یک الگو برای حل و فصل سایر معضلات معرفی می کند و حال آن که یک معاهده پر از ضعف و حاصل هزینه های سنگین نمی تواند یک «الگوی موفق» برای حل و فصل سایر مسائل داخلی و خارجی باشد و باید از تکرار آن خودداری کرد.

قانون- این روزنامه در گزارشی با عنوان «در محفل ندا و یکتا» به 2 همایش یکتا (طرفداران احمدی نژاد) و ندا (نو اصلاح طلبان) پرداخت ونوشت: دو همایش سیاسی در یک روز، یکی با نظم و ترتیب در سالن همایش و دیگری در مسجدی در میدان فلسطین!اشتباه نکنید هیچ‌یک از این دوجریان به لحاظ توان مالی دست‌کمی از هم ندارند. دو میتینگ سیاسی-انتخاباتی از جانب دو گروه تازه تاسیس برگزار شد. در این بین بدون نگاه تبعیض آمیز به اقدامات آنها در برگزاری همایش و تعمیم این مراسم‌ها و برگزاری آن به قدرت اداره کشور، به خوبی می‌توان دریافت که جریان منسوب به نواصولگرایان همان‌طور که در ماکت سیاسی خود نشان دادند، توانایی اجرا و مدیریت یک همایش ساده در یک مسجد‌ را ندارند و آن را بدون برنامه اجرا می‌کنند، چه برسد به اداره کشوری با این وسعت!

جمهوری اسلامی -اخیراً عده ای با انتشار فهرستی تحت عنوان لیست انتخاباتی مورد حمایت هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان، سعی دارند پیش از اعلام نهایی بررسی صلاحیت ها، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تخریب کنند.بر اساس اطلاعات موثق، این فهرست ربطی به آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی ندارد و گفته می‌شود با هدف تخریب منتشر شده است.

جمهوری اسلامی –این روزنامه در مطالبی در واکنش به موضوع رد صلاحیت ها با بیان اینکه بررسی کنندگان صلاحیت‌ها می‌توانند بگویند ما طبق قانون عمل کرده‌ایم ولی این حرف هنگامی می‌تواند صحیح و قابل قبول باشد که آنها قانون را به درستی تفسیر کرده باشند نوشت: بعد از اعتراضات زیادی که به گستردگی رد صلاحیت‌ها شد، اکنون این فرصت وجود دارد که در اعلام نظرهای گذشته تجدید شود و از تضییع حقوق داوطلبانی که تحت عنوان «عدم احراز» یا عدم التزام به اسلام و نظام جمهوری اسلامی رد شده‌اند، جلوگیری گردد.نویسنده معتقداست: برای حفظ اعتبار نظام جمهوری اسلامی لازم است انتخابات هفتم اسفند بدون کمترین شائبه‌ای برگزار شود. این هدف هنگامی محقق خواهد شد که تمام داوطلبان معتقد به قانون اساسی و ملتزم به نظام جمهوری اسلامی از سلایق مختلف و با گرایش‌های گوناگون بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

ابتکار – این روزنامه در گزارشی باعنوان « شریک دوران تحریم در تهران » با اشاره به سفررئیس جمهوری چین به ایران از این کشور به عنوان شریک خوب ایران در دوران تحریم یاد کرده بود و تاکید کرد که چین، در دوران پساتحریم نیز همچنان بهترین شریک ایران خواهد ماند.

آرمان – این روزنامه از قول صادق زیبا کلام استاد دانشگاه نوشت: مهم تر از حضور اصلاح طلبان در مجلس آینده عدم حضور تند روهاست وآن قدر که تندروی به منافع ملی لطمه وارد می کند عدم حضور اصلاح طلبان لطمه وارد نمی کند، لذا در شرایط فعلی استراتژی اصلاح طلبان باید جلوگیری از ورود تندروها باشد.

اعتماد – این روزنامه در مطلبی با عنوان ضدفساد چینی ها در تهران، نوشت: رییس جمهور ٦٣ساله چین نخستین تور خاورمیانه ای خود از زمان تکیه دادن بر کرسی قدرت را از روز سه شنبه گذشته آغاز کرده است. شی جی پینگ از ١٥ نوامبر سال ٢٠١٢ بر مسند قدرت در چین نشسته است اما این نخستین بار است که وی شال و کلاه کرده و به منطقه پرآشوب خاورمیانه هم سر زده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده