ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشف علت ایجاد سازه های مرموز باستانی در کشور پرو

کشف علت ایجاد سازه های مرموز باستانی در کشور پرو

باشگاه خبرنگاران/ به تازگی راز و رمز سوراخ های مارپیچ در صحرای نازکا کشور پرو که برای سالیان متمادی نامکشوف بوده و فرضیه های مختلفی حتی وابستگی به تمدن های فرازمینی در ارتباط با آنها مطرح شده بود، معلوم شده است.
گفتنی است، این سوراخ های مارپیچ در سراسر دره خشک جنوب پرو وجود دارند و باعث بهت و حیرت باستان شناسان بوده اند.
بررسی ها نشان می دهند، این سوراخ ها بخشی از یک طرح پیچیده متعلق به یک سیستم هیدرولیک آبرسانی بوده است که به ساکنان تمدن باستانی نازکا اجازه بازیابی آب از سفره های آب زیر زمینی را می داده است.
کشف عملکرد واقعی این حفره ها توسط محققان ایتالیایی صورت گرفته است.
این حفره ها به ساکنان باستانی پرو اجازه می داده است تا در زمان خشکسالی های شدید بتوانند زنده بمانند و از آب های زیر زمینی استفاده کنند.
خطوط مرموز نازکا یکی دیگر از شگفتی های باستان شناسی است که توسط تصاویر هوایی مشاهده می شود، بیشتر این اشکال دارای شکل حیوانات ، پرندگان و نیز تصاویری شگفت انگیز هستند و پژوهشگران هنوز علت دقیق ایجاد آنها را نمی دانند.برخی کارشناسان گمان می کنند که این خطوط به اشکال نجومی اشاره دارد و برخی دیگر آنها را نشانه هایی از تمدن های فرازمینی می دانند، در خصوص این خطوط حدس و گمان ها بسیار است.
از جمله شگفتی های باور نکردنی در خصوص این خطوط محو نشدن آنها در طی سالها و حتی ایجاد خطوط جدید در سالهای اخیر بوده است.
تحقیقات در خصوص این خطوط و ارتباط آنها با اشکال فضایی ، فصول کشاورزی و همینطور ماندگاری آنها و جنس خاک و سنگ این منطقه مرموز توسط کارشناسان در دست انجام است.کشف علت ایجاد سازه های مرموز باستانی در کشور پرو

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X