ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهبران مخالفان میانمار نسبت به تقلب در انتخابات هشدار داد

رهبران مخالفان میانمار نسبت به تقلب در انتخابات هشدار داد

ایرنا/ آونگ سان سوچی، رهبر مخالفان اصلی میانمار امروز نسبت به تقلب در انتخابات عمومی و ریاست جمهوری این کشور هشدار داد.

وی به عنوان برنده جایزه صلح نوبل امروز در جمع ده هزار طرفدار خود از حزب ائتلاف ملی برای دمکراسی هشدار داد که دولت در صدد انجام تقلب در انتخابات آخر هفته پارلمان حزبی و ریاست جمهوری است.
به گزارش خبر گزاری فرانسه را یانگون ، وی در نخستین و بزرگترین گردهمایی انتخاباتی حزب خود از مردم خواست تا درصورت بروز تقلب که احتمال آن حتمی است، برای اعتراض به دولت به خیابان های بریزند.
به گزارش ایرنا، اگرچه انتخابات پارلمانی 17 آبان میانمار 'یک نقطه عطف مهم' در گذار این کشور به سوی دموکراسی است، اما این انتخابات آزاد و عادلانه نخواهد بود زیرا دولت این کشور صلاحیت همه نامزدهای مسلمان این انتخابات که بیش از 100 نفر هستند را به بهانه اینکه مسلمانان و یا روهینگیایی ها شهروند این کشور محسوب نمی شوند، رد کرد.
این درحالی است که این افراد در انتخابات 2010 و 2012 حق رای داشتند، اما 'تین سین' رئیس جمهور میانمار اعتبار تمام کارت های ثبت نام موقت آنها را از 31 مارس پایان یافته اعلام کرد.
در انتخابات سراسری میانمار که نظامیان در آن سهم 25 درصدی دارند، بیش از چهار هزار نامزد به منظور راهیابی به چهار مجلس مختلف شامل مجلس نمایندگان، مجلس سنا، مجالس استانی و مجالس استانی نژادهای ملی با یکدیگر به رقابت می پردازند و در واقه رییس جمهور نیز از دین همین انتخابات تعیین می شود.
کمیسیون انتخابات میانمار یکهزار و 179 حوزه انتخاباتی را در سراسر این کشور معرفی کرده است تا در روز 17 آبان سال جاری سرنوشت سیاسی این کشور تعیین شود.
این درحالی است که بیش از 5 میلیون مسلمان میانماری در انتخابات سراسری این کشور که دو هفته دیگر برگزار می شود، نامزدی که امید به حمایت های وی داشته باشند، ندارند.
حتی حزب خانم سوچی که بودایی افراطی است و از حمایت اروپایی ها و آمریکایی ها نیز برخوردار است به عمد نامزدهای مسلمانی را که قصد نامزدی در این دوره از انتخابات را داشته اند، کنار گذاشته است.
وی که به دلیل سکوت در مقابل کشتار مسلمانان میانمار اکنون انتقادهای گسترده ای علیه خود ایجاد کرده است، مدتی است که دستور پاکسازی اسلامی پیش از انتخابات را برای دلجویی از گروهای افراطی ملی گرای بودایی داده است.
وی پیش از این در واکنش به کشتار مسلمانان روهینگیا توسط بوداییان افراطی میانماری اعلام کرده بود: آنچه مردم خواستار شنیدن آن هستند، کلمات آتشین محکوم کردن است و من قصد محکوم کردن را ندارم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده