ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات «ب. ز» علیه «ب. ز»

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ «ب. ز» علیه «ب. ز»

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز یکشنبه به شرح زیر می باشد:

وطن امروز- این روزنامه در گزارش اول خود با تیتر"«ب . ز» علیه «ب . ز»" به دادگاه بابک زنجانی پرداخت و به نقل از متهم فساد نفتی نوشت:بیژن زنگنه 5/8 میلیارد یورو نفت را به فردی فروخته و پولش را نگرفته است!

شرق- محمدباقر لنکرانی، وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد در گفت و گو با این روزنامه دررابطه با تعبیرآیت ا... مصباح درباره خودش که او را گزینه اصلح برای انتخابات ٩٢دانست گفت: تعبیری که ایشان درمورد بنده به کاربردند،درمورد بحث نامزدی ریاست جمهوری بود ونه درموردهر موضوعی. لنکرانی بیشتر از این که گذشته را نقد کند،تمایل به نقد حال دارد!حتی علت رفتن خودش از کابینه را هم بیشتر به آمدن وزیر زن نسبت می دهد تا امضا علیه اسفندیار رحیم مشایی.

آفتاب یزد-این روزنامه درگزارشی باعنوان «اتحاد نانوشته ۵ وزیر؟!» نوشت: برخی درخصوص غیبت 5وزیردرجلسه کمیته فیلترینگ می گویند که 5وزیرارتباطات،اطلاعات، ارشاد،دادگستری وعلوم برای جلوگیری ازفیلترشدن تلگرام باهم متحد شدندهمانطور که مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفته بود که دولت یازدهم به این نتیجه رسیده که فیلترکردن شبکه هاونرم افزارها تنها پاک کردن صورت مسئله است وراه حل اصلی فیلترینگ هوشمند یعنی فیلتر کردن تنها محتوای ضد اخلاقی است.ازاین رو گمان می رود عدم حضور 5وزیر در این جلسه حامل یک پیام مهم است.»

کیهان–این روزنامه درمطلبی باعنوان«بابک زنجانی:ازدوران اصلاحات شروع کردم» نوشت:بابک زنجانی در چهارمین جلسه دادگاه ضمن پرده برداری از جنجال وزارت و وزیر نفت با خود، گفت: فعالیت های تجاری و معاملات بانکی من از سال 78 تا 92 بوده؛ چه طور آن زمان منشاء پول های من درست بود و الان نیست؟! اعتماد-این روزنامه درگفت وگوباعلی اکبرمحتشمی پور به نقل از وی نوشت : «نفوذ حجتیه ازهشدار گذشته است»

قانون –نعمت احمدی حقوقدان دریادداشتی باعنوان «زنجانی د ر زند ان حرفه ای تر شد ه است!»نوشت:«پروند ه بابک زنجانی از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی است وشیوه د فاعی که ایشان انتخاب کرد ه اند نیزباید د رتاریخ حقوق ثبت شود ...د ر د فاعیات آقای زنجانی شاهد هستیم که این فرد طی مد تی که د رزند ان بود ه به صورت حرفه ای یاد گرفته است که حاشیه را ازمتن جد ا کرد ه وبا تکیه بر حواشی اصل مطلب را بی پاسخ بگذارد .البته موضوعی که می تواند طی د وجلسه آیند ه، سمت وسوی د اد گاه رابه طرف واقعیتی که زنجانی د نبال آن است بکشاند .

آرمان- این روزنامه در گزارش انتقادی باعنوان«سخنان تعجب برانگیز!»به سخنان ازغدی درنمازجمعه تهران واکنش نشان داد ونوشت:این که کسی بیایدوادعا کند که کشوری بیگانه در همه نهادهای نظام نفوذ کرده است به معنای زیرسوال بودن مسئولان است... به نظرمی رسد اینکه آقای ازغدی دراین برهه که برجام به سرانجام موفقیت آمیزی دست پیدا کرده است،این سخنان را ایراد می کنند، معنادار و هدف دار است اماظاهرا برخی ازاینکه مشکلات با توافق و اجرای برجام حل شود،خوشحال نیستند.حالا باید پرسید که مقصود ازبیان این سخنان چیست؟

اعتماد- این روزنامه درگزارشی باعنوان «متهم، متهم می کند!»بااشاره به دادگاه زنجانی نوشت:دیگر تظاهر به خوب بودن نمی کند. او واقعا حالش خوب است.آنقدر خوب که می تواند وزرای کابینه یازدهم را از دم تیغ انتقادات خود بگذراند.آنقدر خوب که بتواند در جایگاه بایستد و محکم بگوید که مرا ازاعدام نترسانید... زنجانی کل دولت قبل وسه وزیررا بی تقصیرمی خواند وحتی از زحمات وزیر نفت سابق نیز به نیکی یاد می کند تا تنها این دولت یازدهم باشد که موردغضب زنجانی قرار می گیرد.

آفتاب یزد-این روزنامه هم یادداشتی باعنوان «وقتی «ب. ز»عزیز می شود!» دارد که نگارنده به نحوه برخورد رسانه های دلواپس باجلسه دادگاه زنجانی اشاره کردونوشت:گزارش نویسان دلواپس باتیترهای «ضد زنگنه»وبرجسته نمودن قسمت های ضددولتی دفاعیات متهم نفتی،ازاویک فرشته ساخته اند. بر پایه این یادداشت، شاید درنگاه نخست این رفتار ژورنالیستی تلقی شوداما عزیز شدن کسی که پول مردم را خورده ویک آب هم روش(!) موضوع کم اهمیتی نیست.

جوان –این رورزنامه در مطلبی با عنوان «بزک تعلیق تحریم ها با لوازم آرایش فرانسوی »،نوشت: قرار بود بعد از تحریم واردات کالا با ورود تکنولوژی و امکان صادرات همراه باشد اما اخبار اکتسابی حکایت از در اختیار قراردادن امتیاز چند هایپر مارکت و ورود نمایندگی های لوازم آرایشی فرانسوی دارد.

کیهان–این روزنامه درگزارشی باعنوان«گزارش خبری تحلیلی کیهان ازنتیجه نشست وین/ آل سعود:خواستار انتخابات آزاد در سوریه هستیم!»نوشت:نشست وین درحالی به کارخود پایان داد که رژیم دیکتاتوری آل سعوددراقدامی مضحک،خواستار برگزاری انتخابات آزادوشفاف درسوریه شده است!

کیهان-این روزنامه دریادداشتی باعنوان «همراهی مشکوک با جریان مرموز!»تلاش غرب برای خاموش کردن انقلاب ایران را مورد بررسی قرار داد و نوشت: همزمان باسوءتدبیرهای دولت،یک جریان کاربلد دواقدام راهمزمان انجام می دهد، از یک سو امیدمردم رانشانه رفته ومدام اینگونه عنوان می کندکه هیچکس هیچ کاری!ازسوی دیگرراه گشایش همه اموررادرآن سوی مرزها نشان می دهند .نویسنده معتقد است: جریان خزنده،اراده وامید مارانشانه رفته وبا تکیه برضعف مفرط وبی توجهی دولت به کارشناسان ملی و نخبه،مدام بر طبل ناتوانی ایرانی وضرورت رفتن به آغوش غرب می کوبد تا به این وسیله راه نفوذ آنها درهمه شریان های مهم اقتصادی مارا باز کند.آیا کسی به این نفوذ توجهی دارد و جلوگیری از این خطر، جایی در اسناد کلان وبالادستی دارد؟

کیهان - وال استریت ژورنال در تحلیلی نوشت آیت ا... خامنه ای دست آمریکا را خوانده است.او با آخرین نامه خطاب به رئیس جمهور و انجام آزمایش موشکی آمریکا را تحقیر کرد.آیت ا... خامنه ای جدول زمانی که ایران بایداورانیوم غنی شده اش رابه خارج منتقل کند و رآکتور تولید پلوتونیوم اراک را تغییر دهد و آژانس بین المللی انرژی اتمی آن راتاییدکند تغییرمی دهد.وال استریت ژورنال اظهار می کند:رهبر ایران دست دولت اوباما راخوانده است،حالا می خواهد ازامتیازاتی که قبلا گرفته استفاده کند و وقت بیشتری می خواهد.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده