ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صلاحی: برجام نخستین شکست ایران در برابر آمریکا بود

صلاحی: برجام نخستین شکست ایران در برابر آمریکا بود

فارس/ رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: برجام تنها پیروزی آمریکا بعد از پیروزی شوروی و تنها شکست ایران از آمریکا بود.

سهراب صلاحی شامگاه سه‌شنبه در نخستین کارگاه پیوست‌نگاری فرهنگی تمام رشته‌های دانشگاهی در کردستان با طرح این سوال که پیوست فرهنگی چه جایگاهی در روند انقلاب اسلامی دارد، اظهار کرد: موقعیت راهبردی غرب آسیا جایی که نخستین بار در سال 1902 دریانورد آمریکایی نام خاورمیانه را بر آن نهاد از ویژگی‌های منحصر به فرد منطقه است.

به گفته وی، موقعیت غرب آسیا، مرکزی است که سه قاره را به هم وصل می کند و مهم‌ترین جایی است که تمام نیروهای بزرگ تاریخ دنیا در آن اتفاق افتاده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جزیره جزیره کردن این منطقه یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان اسلام است، گفت: جمهوری اسلامی اجازه نداد آمریکا پای خود را در عراق محکم کند، چرا که اگر به هدفش در عراق می‌رسید برنامه تعدی به کشورهای دیگر منطقه را هم در دستور کار قرار داده بود.

صلاحی خاطرنشان کرد: دولت هشتم نبود که در عراق، آمریکا را شکست داد، چراکه هنوز هم نامه رئیس جمهور دولت هشتم که خطاب به بوش نوشت، اسرائیل را به رسمیت می‌شناسیم و شما هم دولت فلسطین را تشکیل دهید، هسته‌ای را شفاف و حقوق بشر را رعایت می‌کنیم در خروجی سایت‌های اینترنتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه رهبر مقتدر ایران، آمریکا را در عراق به زانو درآورد، گفت: ایران بزرگترین شکست را در عراق به آمریکا چشاند و با وجود اینکه 3 هزار میلیارد دلار برای تسلط 100 ساله هزینه کرده بود با 5 هزار تابوت و شکست خورده از عراق خارج شدند.

به گفته رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، بودجه نظامی آمریکا از بودجه اصلی 15 کشور دنیا بیشتر است و 17 دانشگاه از 20 دانشگاه معتبر جهان و 80 پژوهشگر از 100 پژوهشگر برجسته دنیا را در اختیار دارند.

صلاحی افزود: چنین قدرتی برای تسلط بر عراق آمده بود ولی حتی نتوانست برای یک بارهم که شده رئیس جمهوری موافق با خود را بر اریکه قدرت بنشاند.

وی اظهار کرد: آمریکا برای تسلط بر خاورمیانه به عنوان یکی از استراتژیک‌ترین مناطق جهان، سه جنگ بزرگ را راه انداخت و الان هم زمزمه حمله امریکا به عربستان شنیده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: با تغییری که دولت آمریکا در حال اتفاق است به احتمال قوی زمینه حمله و اشغال عربستان فراهم می‌شود.

صلاحی با بیان اینکه موقعیت ایران در آسیا یک موقعیت بسیار ممتاز است، خاطرنشان کرد: هیچ کشوری قدرت ایران را در منطقه ندارد و باید تلاش کنیم به یک قدرت بین‌المللی تبدیل شویم.

وی خاطرنشان کرد: دنیا می‌تواند بدون وجود آمریکا زندگی کند و اگر آمریکا نباشد اروپا و چین تولید خود را بیشتر می‌کنند.

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دنیا بدون چین و اروپا هم می‌تواند زندگی کند، اما زندگی دنیا بدون منطقه استراتژیک خاورمیانه غیرممکن است.

وی با بیان اینکه امنیت و اقتصاد دنیا به این منطقه بستگی دارد، گفت: قدرت عظیم این منطقه جمهوری اسلامی است که بسیاری از نقشه‌های شوم آمریکا را نقش برآب کرده است.

صلاحی اظهار کرد: امروز ایران یک قدرت فرامنطقه‌ای در منطقه خاورمیانه است و باید تلاش کنیم آن را به یک قدرت بین‌المللی تبدیل کنیم، قدرتی که در یک منطقه راهبردی توانایی کنترل مدیریت بحران‌ها را به نفع مردم منطقه داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه تمام دنیا در این منطقه جمع شدند و نتوانستند یک ترتیب امنیتی را بدون دخالت ایران حاکم کنند، اضافه کرد: اقتدار امروز ایران در منطقه و تاثیرگذاری آن در تصمیم‌گیری‌های مهم جهانی کاملا مشهود است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اظهار کرد: اگر عملکرد دولت دهم مثل دولت نهم بود سنگرهای ما در فلسطین و سوریه نبود بلکه در جبل‌الطارق بود.

وی با بیان اینکه تاکنون در کشور ما دولتی در تراز انقلاب اسلامی تشکیل نشده است، خاطرنشان کرد: دولت در تراز انقلاب، دولتی است که خود را مجری قانون می‌داند و اینکه از سوی مردم به عنوان مجری قانون انتخاب شده است، شکرگزار باشد.

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولتی در تراز انقلاب برای راه‌اندازی اقتصاد خود را به دلارهای خارجی مقروض نمی‌کند و سرمایه‌های مردم را در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری با برنامه‌ریزی صحیح هزینه می‌کند.

صلاحی وجود رهبری فرزانه و مقتدر همچون ولایت فقیه و پشتیبانی مردمی را از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز با گذشت بیش از 38 سال از انقلاب اسلامی و با وجود هجمه‌های گسترده دشمنان، انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم روبه جلو است.

وی تصریح کرد: تنوع نژادی که در ایران اسلامی وجود دارد در هیچ کشوری از این دنیا وجود ندارد و این درحالی است که انسجام در کشور ایران بسیار چشمگیر است.

وی خاطرنشان کرد: تنها راهی که کشور ایران به قدرت بین‌المللی تبدیل می‌شود عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از نفوذ دشمنان است.

صلاحی افزود: هرچه رئیس جمهور عزیز ما برای ایجاد ارتباط با آمریکا تلاش می‌کند طرف مقابل 332 روز نماینده روحانی را پشت در سازمان ملل نگه می‌دارند.

وی اظهار کرد: هرچه معاون رئیس جمهور برائت می‌جوید و می‌گوید ما مذاکرات هسته‌ای را برای ارتباط با شما شروع کردیم جوابی از سوی آمریکایی‌ها دریافت نمی‌کند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اضافه کرد: تلاش 30 ساله دانشمندان ایران اسلامی را که چهار نفر از آنها نیز خون پاکشان را فدا کردند را دولت یازدهم به آسانی بر زمین گذاشت و هسته‌ای را 15 سال زمین‌گیر کرد.

به گفته صلاحی، هر اندازه آقای روحانی عزیز ما برای نزدیک شدن به استکبار تلاش می‌کند و کوتاه می‌آید، آل‌سعود به دستور آمریکا از پشت به دولت روحانی خنجر و نفت را با 20 دلار به فروش می‌رساند.

وی با بیان اینکه نتیجه خوشبین بودن در دولت مصدق و کودتای آمریکا را در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد بودیم، گفت: برجام تنها پیروزی آمریکا بعد از پیروزی شوروی بود و تنها شکست ایران از آمریکا همین بحث برجام بود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: نداشتن پیوست فرهنگی در برجام یکی از مهم‌ترین دلایل شکست ما در مذاکرات هسته‌ای در مقابل آمریکا بود.

صلاحی گفت: اگر برجام پیوست فرهنگی داشت نتیجه‌ای که امروز شاهد بودیم را نمی‌گرفتیم و آن هزینه‌ سختی که امروز پرداخت کردیم و به جایش یک مشت کاغذ که به تعبیر ظریف یک مشت سند توخالی است را نمی‌گرفتیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده